Content Marketing SEO http://conceptgraphica.pl Porady i wskazówki Tue, 19 May 2020 23:16:10 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=5.4.1 Wybieramy agencję SEO cz.2 – typowe zachowania klienta http://conceptgraphica.pl/2020/05/20/wybieramy-agencje-seo-cz-2-typowe-zachowania-klienta/ http://conceptgraphica.pl/2020/05/20/wybieramy-agencje-seo-cz-2-typowe-zachowania-klienta/#respond Tue, 19 May 2020 23:16:10 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/wybieramy-agencje-seo-cz-2-typowe-zachowania-klienta/ Jako osoby na co dzień poruszające się po branży SEO znamy setki zachowań klientów. Wielokrotnie sami zmienialiśmy agencję, bo nie znaliśmy tej branży jeszcze tak mocno. Wielu z nas nie interesowało się też pozycjonowaniem i dopóki nie zaczęliśmy analizować raportów nie wiedzieliśmy, że na efekty trzeba czekać. Dziś dowiecie się, jak klienci oceniają agencje SEO i artykuł dotyczy tych osób, które o pozycjonowaniu wiedzą niewiele lub nic. Brak efektów, zmieniam firmę! To zachowanie należy do najbardziej popularnych. Musicie wiedzieć, że nawet najlepsze agencje SEO nie zapewnią Ci „kopniaka” od razu. Pewnie się zdziwisz, ale zanim Twoja pozycja zacznie rosnąć, firma musi przeprowadzić audyt, zająć się optymalizacją kodu oraz treści. Ponadto musi przygotować plan pozycjonowania i co najlepsze – pierwsze zmiany pozycji mogą być spadkami. Często do tego dochodzi i na tym etapie klienci rozmyślają nad zrezygnowaniem lub przekazaniem strony innej agencji. To błąd, bo nawet po otrzymaniu raportu nie analizuje się ich, a powinno – często mały spadek jest wstępem do dużego skoku pozycji. Dlaczego to tyle trwa? Równie popularnym zachowaniem jest ponaglanie firmy, aby przyspieszyła proces pozycjonowania. Wiedz, że wiele zależy od samej strony internetowej, metody pozycjonowania i zachowania algorytmów Google. Pozycjonowanie nie jest statyczne ani liniowe. To proces, który będzie trwał sporo, ale w momencie osiągnięcia wysokiej pozycji zapewni stały ruch na stronie. Agencje są przyzwyczajone do zapytań o postęp prac i zwykle odpowiadają w formie raportu. Jeżeli klient tego nie zrozumie – należy mu to wytłumaczyć na spokojnie. Jaka podwyżka cen?! Ostatnie i zdaniem wielu – najbardziej dziwne zachowanie firmy SEO. Podwyżki cen są czymś normalnym, ponieważ copywriterzy stale podnoszą swoje stawki. Jako, że pozycjonowanie to system składający się z wielu czynników, cena usług będzie cyklicznie wzrastać. Nie ma się co jednak martwić – w tej branży podwyżki są w zasadzie nieodczuwalne. A Wy? Co sądzicie o tych zachowaniach? Czy też tacy byliście? Piszcie pod tematem!  

Artykuł Wybieramy agencję SEO cz.2 – typowe zachowania klienta pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Jako osoby na co dzień poruszające się po branży SEO znamy setki zachowań klientów. Wielokrotnie sami zmienialiśmy agencję, bo nie znaliśmy tej branży jeszcze tak mocno. Wielu z nas nie interesowało się też pozycjonowaniem i dopóki nie zaczęliśmy analizować raportów nie wiedzieliśmy, że na efekty trzeba czekać. Dziś dowiecie się, jak klienci oceniają agencje SEO i artykuł dotyczy tych osób, które o pozycjonowaniu wiedzą niewiele lub nic.

Brak efektów, zmieniam firmę!

To zachowanie należy do najbardziej popularnych. Musicie wiedzieć, że nawet najlepsze agencje SEO nie zapewnią Ci „kopniaka” od razu. Pewnie się zdziwisz, ale zanim Twoja pozycja zacznie rosnąć, firma musi przeprowadzić audyt, zająć się optymalizacją kodu oraz treści. Ponadto musi przygotować plan pozycjonowania i co najlepsze – pierwsze zmiany pozycji mogą być spadkami. Często do tego dochodzi i na tym etapie klienci rozmyślają nad zrezygnowaniem lub przekazaniem strony innej agencji. To błąd, bo nawet po otrzymaniu raportu nie analizuje się ich, a powinno – często mały spadek jest wstępem do dużego skoku pozycji.

Dlaczego to tyle trwa?

Równie popularnym zachowaniem jest ponaglanie firmy, aby przyspieszyła proces pozycjonowania. Wiedz, że wiele zależy od samej strony internetowej, metody pozycjonowania i zachowania algorytmów Google. Pozycjonowanie nie jest statyczne ani liniowe. To proces, który będzie trwał sporo, ale w momencie osiągnięcia wysokiej pozycji zapewni stały ruch na stronie. Agencje są przyzwyczajone do zapytań o postęp prac i zwykle odpowiadają w formie raportu. Jeżeli klient tego nie zrozumie – należy mu to wytłumaczyć na spokojnie.

Jaka podwyżka cen?!

Ostatnie i zdaniem wielu – najbardziej dziwne zachowanie firmy SEO. Podwyżki cen są czymś normalnym, ponieważ copywriterzy stale podnoszą swoje stawki. Jako, że pozycjonowanie to system składający się z wielu czynników, cena usług będzie cyklicznie wzrastać. Nie ma się co jednak martwić – w tej branży podwyżki są w zasadzie nieodczuwalne.

A Wy? Co sądzicie o tych zachowaniach? Czy też tacy byliście? Piszcie pod tematem!

 

Artykuł Wybieramy agencję SEO cz.2 – typowe zachowania klienta pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/05/20/wybieramy-agencje-seo-cz-2-typowe-zachowania-klienta/feed/ 0
Wybieramy agencję SEO cz.1 – co Ci ona da? http://conceptgraphica.pl/2020/05/18/wybieramy-agencje-seo-cz-1-co-ci-ona-da/ http://conceptgraphica.pl/2020/05/18/wybieramy-agencje-seo-cz-1-co-ci-ona-da/#respond Mon, 18 May 2020 21:08:08 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/wybieramy-agencje-seo-cz-1-co-ci-ona-da/ Agencja SEO to firma skupiająca się na pozycjonowaniu stron internetowych, sklepów, blogów i platform e-commerce. W jej skład wchodzą nie tylko specjaliści od SEO, ale często też SEM (dotyczy AdWords). Agencje muszą znać się nie tylko na pozycjonowaniu, ale również reklamie. Najlepsze w Polsce firmy do dzisiaj nie wprowadziły opłat abonamentowych, nie oferują też płatności za efekty. Gwarantują za to wysokie pozycje w Google za rozsądne (czyt. duże) pieniądze. Czym kierować się podczas wyboru agencji SEO i co Ci ona da? Tego dowiesz się poniżej. Po co Ci agencja SEO? Pozycjonowanie jest trudne, a w dobie Content Marketingu jeszcze trudniejsze. Branża zmienia się z roku na rok i zmusza pozycjonerów do ciągłej nauki. Algorytmy Google aktualizowane są stale, a bardzo modny kiedyś Page Rank przestał istnieć. W ciągu ostatnich 18 miesięcy rynek SEO w Polsce bardzo się zmienił i marki, które startowały dziesięć lat temu dopiero dziś są na podium. Teraz każda, poważna agencja SEO ma swoje autorskie metody pozycjonowania. Choć często dotyczą ogółu, specjaliści muszą je dedykować promowanej stronie internetowej. W związku z tym kompleksowe pozycjonowanie nie kosztuje dzisiaj 200 złotych, a przynajmniej 1000 złotych miesięcznie wzwyż. Agencja SEO pomoże Ci wypromować Twoją markę w wyszukiwarce Google. Może też pomóc w reklamie kontekstowej AdWords. Przy odrobinie sprytu może również zagwarantować ruch na stronie poprzez kampanie mailingowe i statyczne bannery. Jak szukać agencji SEO? Aby znaleźć rzetelną agencję, trzeba uruchomić wyszukiwarkę Google i wpisać „pozycjonowanie stron internetowych miejscowość” lub jeśli chcemy globalną markę, to: „pozycjonowanie stron internetowych”. Skoro te firmy znajdują się w Top10, to i nam zagwarantują wysoką pozycję. Choć zapewne odstraszy nas cena – musimy ją zaakceptować, bo za efekty SEO już nie płaci się mało. Agencja SEO da Ci wiele, choć na początku możesz tego nie zauważyć. Zapraszamy do lektury drugiej części naszego artykułu, gdzie opisaliśmy typowe zachowania klienta względem agencji SEO.   

Artykuł Wybieramy agencję SEO cz.1 – co Ci ona da? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Agencja SEO to firma skupiająca się na pozycjonowaniu stron internetowych, sklepów, blogów i platform e-commerce. W jej skład wchodzą nie tylko specjaliści od SEO, ale często też SEM (dotyczy AdWords). Agencje muszą znać się nie tylko na pozycjonowaniu, ale również reklamie. Najlepsze w Polsce firmy do dzisiaj nie wprowadziły opłat abonamentowych, nie oferują też płatności za efekty. Gwarantują za to wysokie pozycje w Google za rozsądne (czyt. duże) pieniądze. Czym kierować się podczas wyboru agencji SEO i co Ci ona da? Tego dowiesz się poniżej.

Po co Ci agencja SEO?

Pozycjonowanie jest trudne, a w dobie Content Marketingu jeszcze trudniejsze. Branża zmienia się z roku na rok i zmusza pozycjonerów do ciągłej nauki. Algorytmy Google aktualizowane są stale, a bardzo modny kiedyś Page Rank przestał istnieć. W ciągu ostatnich 18 miesięcy rynek SEO w Polsce bardzo się zmienił i marki, które startowały dziesięć lat temu dopiero dziś są na podium. Teraz każda, poważna agencja SEO ma swoje autorskie metody pozycjonowania. Choć często dotyczą ogółu, specjaliści muszą je dedykować promowanej stronie internetowej. W związku z tym kompleksowe pozycjonowanie nie kosztuje dzisiaj 200 złotych, a przynajmniej 1000 złotych miesięcznie wzwyż.

Agencja SEO pomoże Ci wypromować Twoją markę w wyszukiwarce Google. Może też pomóc w reklamie kontekstowej AdWords. Przy odrobinie sprytu może również zagwarantować ruch na stronie poprzez kampanie mailingowe i statyczne bannery.

Jak szukać agencji SEO?

Aby znaleźć rzetelną agencję, trzeba uruchomić wyszukiwarkę Google i wpisać „pozycjonowanie stron internetowych miejscowość” lub jeśli chcemy globalną markę, to: „pozycjonowanie stron internetowych”. Skoro te firmy znajdują się w Top10, to i nam zagwarantują wysoką pozycję. Choć zapewne odstraszy nas cena – musimy ją zaakceptować, bo za efekty SEO już nie płaci się mało.

Agencja SEO da Ci wiele, choć na początku możesz tego nie zauważyć. Zapraszamy do lektury drugiej części naszego artykułu, gdzie opisaliśmy typowe zachowania klienta względem agencji SEO. 

 

Artykuł Wybieramy agencję SEO cz.1 – co Ci ona da? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/05/18/wybieramy-agencje-seo-cz-1-co-ci-ona-da/feed/ 0
Szukamy specjalisty od Content Marketingu! http://conceptgraphica.pl/2020/04/06/szukamy-specjalisty-od-content-marketingu/ http://conceptgraphica.pl/2020/04/06/szukamy-specjalisty-od-content-marketingu/#respond Mon, 06 Apr 2020 14:29:48 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/szukamy-specjalisty-od-content-marketingu/ Zapewne zdajesz sobie sprawę, że stosowanie się do zasad SEO podczas tworzenia treści może skutkować lepszymi efektami pozycjonowania. Wiedzą o tym agencje SEO oraz interaktywne, które każdego dnia szukają specjalisty w tej dziedzinie. Choć Content Marketing jest w naszym kraju pojęciem względnie nowym, nie brakuje specjalistów. Jak ich szukać i jakie kryteria powinni spełniać? Tego dowiecie się poniżej! Content Marketing to nie copywriting Copywriter (ang. pisarz) to osoba, która znając podstawy SEO jest w stanie przygotować artykuły na blog, zaplecze lub opisy do katalogów. W Polsce nie brakuje pisarzy, lecz zazwyczaj są to osoby młode, mało doświadczone i czujące „kasę” na tym biznesie. Wielu jest pisarzy z pasją, lecz ich usługi są bardzo drogie. Specjalista od Content Marketingu musi posiadać sporą wiedzę na temat pozycjonowania i optymalizacji. Musi mieć wyobraźnię i powinien znać język html, który jest istotny podczas optymalizacji tekstu. Specjalista od Content Marketingu powinien być pasjonatem tego, czym się zajmuje. Jego usługi będą drogie i musi wykazywać się rzetelnością. Niektórzy pisarze posiadają własne panele, gdzie po napisaniu artykułu sprawdzają jego status SEO. Całkiem sporo firm zatrudnia takie osoby do swoich paneli copywriterów i pozwalają na swobodne ruchy. Artykuł będzie zgodny z zasadami CM tylko wtedy, gdy jego status Google określi jako „Seo-Friendly” lub „Perfect-Seo”. Trzeba się sporo namęczyć, aby uzyskać taki status (czyt. sprawdzenia tekstu wielokrotnie). Gdzie szukać specjalistów? Przede wszystkim w agencjach interaktywnych. One albo zatrudniają takich pisarzy, albo współpracują z nimi. Na pewno istotnym elementem będzie wynagrodzenie specjalisty, a cena za 1000 znaków teksty High Quality może oscylować nawet w okół 20 złotych netto. Chcąc nieco zaoszczędzić można poszukać pisarzy na Allegro, Oferia i Olx, lecz nie polecamy tego. Specjalista od CM to ważna osoba w branży SEO. Jeśli szukacie takich pisarzy lub chcecie nam kogoś polecić, to czekamy na dyskusję pod tematem!  

Artykuł Szukamy specjalisty od Content Marketingu! pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że stosowanie się do zasad SEO podczas tworzenia treści może skutkować lepszymi efektami pozycjonowania. Wiedzą o tym agencje SEO oraz interaktywne, które każdego dnia szukają specjalisty w tej dziedzinie. Choć Content Marketing jest w naszym kraju pojęciem względnie nowym, nie brakuje specjalistów. Jak ich szukać i jakie kryteria powinni spełniać? Tego dowiecie się poniżej!

Content Marketing to nie copywriting

Copywriter (ang. pisarz) to osoba, która znając podstawy SEO jest w stanie przygotować artykuły na blog, zaplecze lub opisy do katalogów. W Polsce nie brakuje pisarzy, lecz zazwyczaj są to osoby młode, mało doświadczone i czujące „kasę” na tym biznesie. Wielu jest pisarzy z pasją, lecz ich usługi są bardzo drogie. Specjalista od Content Marketingu musi posiadać sporą wiedzę na temat pozycjonowania i optymalizacji. Musi mieć wyobraźnię i powinien znać język html, który jest istotny podczas optymalizacji tekstu.

Specjalista od Content Marketingu powinien być pasjonatem tego, czym się zajmuje. Jego usługi będą drogie i musi wykazywać się rzetelnością. Niektórzy pisarze posiadają własne panele, gdzie po napisaniu artykułu sprawdzają jego status SEO. Całkiem sporo firm zatrudnia takie osoby do swoich paneli copywriterów i pozwalają na swobodne ruchy. Artykuł będzie zgodny z zasadami CM tylko wtedy, gdy jego status Google określi jako „Seo-Friendly” lub „Perfect-Seo”. Trzeba się sporo namęczyć, aby uzyskać taki status (czyt. sprawdzenia tekstu wielokrotnie).

Gdzie szukać specjalistów?

Przede wszystkim w agencjach interaktywnych. One albo zatrudniają takich pisarzy, albo współpracują z nimi. Na pewno istotnym elementem będzie wynagrodzenie specjalisty, a cena za 1000 znaków teksty High Quality może oscylować nawet w okół 20 złotych netto. Chcąc nieco zaoszczędzić można poszukać pisarzy na Allegro, Oferia i Olx, lecz nie polecamy tego.

Specjalista od CM to ważna osoba w branży SEO. Jeśli szukacie takich pisarzy lub chcecie nam kogoś polecić, to czekamy na dyskusję pod tematem!

 

Artykuł Szukamy specjalisty od Content Marketingu! pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/04/06/szukamy-specjalisty-od-content-marketingu/feed/ 0
Jak odnieść sukces w SEO? http://conceptgraphica.pl/2020/03/16/jak-odniesc-sukces-w-seo/ http://conceptgraphica.pl/2020/03/16/jak-odniesc-sukces-w-seo/#respond Mon, 16 Mar 2020 12:38:24 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/jak-odniesc-sukces-w-seo/ Jeśli komukolwiek wydaje się, że branża SEO jest zamknięta na nowe osoby – jest w ogromnym błędzie. W Polsce jest naprawdę mało agencji, które potrafią rzetelnie pozycjonować. Jako, że wielokrotnie pytaliście nas o sukces w tej branży (i na litość Boską nie piszcie, że jesteśmy agencją, bo to nie prawda :)), postanowiliśmy Wam przedstawić naszą wizję porządnej agencji, której sami zaufamy. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury! Step by step Najpierw nauki, a najlepiej połączenie nauki z pracą. O branży SEO trzeba wiedzieć naprawdę sporo. Nie obejdzie się też bez inwestycji. Jeśli ktokolwiek myśli, że pozycjonowanie polega na przyjęciu zlecenia i przekazania go komuś „od katalogowania”, to jest w błędzie. Ceny usług SEO są w zasadzie podobne, dlatego zaniżanie ceny i zarabianie tylko na marży będzie głupotą, gdyż klient nie otrzyma od Was raportu, a samych linków na pewno nie potrzebuje. Nauka to podstawa, dlatego warto zainteresować się Google Webmasters Tools, programowaniem html oraz copywritingiem. Będziesz najlepszy jak zaczniesz pracować z najlepszymi Boisz się, że nie wiesz wszystkiego o SEO? No to my Ci powiemy, że masz rację! Nawet inżynierowie z Google nie wiedzą wszystkiego o SEO, dlatego poprzez tworzenie własnych systemów pozycjonowania możesz odnieść sukces. Zapamiętaj to na później … Rzetelność, terminowość i elastyczność! Podstawą pracy w sieci jest rzetelność. Jeśli coś obiecasz – musisz dotrzymać słowa, bo stracisz klienta. Początki mogą być trudne. Jednemu z naszych copywriterów zajęło 2 lata zrozumienie, że to jest praca a nie obóz dla harcerzy. Terminowość także jest ważna, a pod kątem SEO często kuleje. Zadbaj o to, aby oddawać pracę przed terminem, to zarobisz więcej. Elastyczność – polega na zrozumieniu, że praca w sieci to kawał indywidualizmu. Nie zamykaj się na swoje usługi, tylko obmyślaj ciekawe projekty i wdrażaj je w życie. Bądź elastyczny dla swoich klientów i jeśli chcą od Ciebie usługi, której nie oferujesz – naucz się czegoś nowego. Zarobisz na tym. Ty jesteś sukcesem Pracuj rzetelnie i nie obijaj się, to w pół roku rozkręcisz firmę tak, że nie będziesz musiał pracować. Nie wierzysz nam? Otwórz agencję, udowodnij, że masz pojęcie o pozycjonowaniu a sami do Ciebie napiszemy, abyś nas pozycjonował. I wiesz co? Zapłacimy Ci dobre pieniądze, bo poszukujemy nowych twarzy w tej branży. O sukces wcale nie jest trudno. Wystawiając pierwsze ogłoszenie w sieci osiągniesz sukces. Jak odnieść sukces w SEO? Rzetelność, profesjonalizm, terminowość i elastyczność – a gdzie słowo o pasji? Czekamy na Wasze komentarze pod tematem 😉  

Artykuł Jak odnieść sukces w SEO? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Jeśli komukolwiek wydaje się, że branża SEO jest zamknięta na nowe osoby – jest w ogromnym błędzie. W Polsce jest naprawdę mało agencji, które potrafią rzetelnie pozycjonować. Jako, że wielokrotnie pytaliście nas o sukces w tej branży (i na litość Boską nie piszcie, że jesteśmy agencją, bo to nie prawda :)), postanowiliśmy Wam przedstawić naszą wizję porządnej agencji, której sami zaufamy. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury!

Step by step

Najpierw nauki, a najlepiej połączenie nauki z pracą. O branży SEO trzeba wiedzieć naprawdę sporo. Nie obejdzie się też bez inwestycji. Jeśli ktokolwiek myśli, że pozycjonowanie polega na przyjęciu zlecenia i przekazania go komuś „od katalogowania”, to jest w błędzie. Ceny usług SEO są w zasadzie podobne, dlatego zaniżanie ceny i zarabianie tylko na marży będzie głupotą, gdyż klient nie otrzyma od Was raportu, a samych linków na pewno nie potrzebuje. Nauka to podstawa, dlatego warto zainteresować się Google Webmasters Tools, programowaniem html oraz copywritingiem.

Będziesz najlepszy jak zaczniesz pracować z najlepszymi

Boisz się, że nie wiesz wszystkiego o SEO? No to my Ci powiemy, że masz rację! Nawet inżynierowie z Google nie wiedzą wszystkiego o SEO, dlatego poprzez tworzenie własnych systemów pozycjonowania możesz odnieść sukces. Zapamiętaj to na później …

Rzetelność, terminowość i elastyczność!

Podstawą pracy w sieci jest rzetelność. Jeśli coś obiecasz – musisz dotrzymać słowa, bo stracisz klienta. Początki mogą być trudne. Jednemu z naszych copywriterów zajęło 2 lata zrozumienie, że to jest praca a nie obóz dla harcerzy. Terminowość także jest ważna, a pod kątem SEO często kuleje. Zadbaj o to, aby oddawać pracę przed terminem, to zarobisz więcej. Elastyczność – polega na zrozumieniu, że praca w sieci to kawał indywidualizmu. Nie zamykaj się na swoje usługi, tylko obmyślaj ciekawe projekty i wdrażaj je w życie. Bądź elastyczny dla swoich klientów i jeśli chcą od Ciebie usługi, której nie oferujesz – naucz się czegoś nowego. Zarobisz na tym.

Ty jesteś sukcesem

Pracuj rzetelnie i nie obijaj się, to w pół roku rozkręcisz firmę tak, że nie będziesz musiał pracować. Nie wierzysz nam? Otwórz agencję, udowodnij, że masz pojęcie o pozycjonowaniu a sami do Ciebie napiszemy, abyś nas pozycjonował. I wiesz co? Zapłacimy Ci dobre pieniądze, bo poszukujemy nowych twarzy w tej branży. O sukces wcale nie jest trudno. Wystawiając pierwsze ogłoszenie w sieci osiągniesz sukces.

Jak odnieść sukces w SEO? Rzetelność, profesjonalizm, terminowość i elastyczność – a gdzie słowo o pasji? Czekamy na Wasze komentarze pod tematem 😉

 

Artykuł Jak odnieść sukces w SEO? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/03/16/jak-odniesc-sukces-w-seo/feed/ 0
Marketing szeptany – jacy copywriterzy, taki efekt SEO cz.2 http://conceptgraphica.pl/2020/02/26/marketing-szeptany-jacy-copywriterzy-taki-efekt-seo-cz-2/ http://conceptgraphica.pl/2020/02/26/marketing-szeptany-jacy-copywriterzy-taki-efekt-seo-cz-2/#respond Wed, 26 Feb 2020 06:11:37 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/marketing-szeptany-jacy-copywriterzy-taki-efekt-seo-cz-2/ Nieodłącznym elementem marketingu szeptanego jest zdobywanie linków mocnych. Jeśli interesujecie się pozycjonowaniem to wiecie, że forum z 10 – letnim stażem ma wysokie statystyki SEO i kilka linków wychodzących do naszej witryny może sprawić cuda. Najlepsi specjaliści od buzz marketing miesiącami budują swoją reputację na forum, aby zdobywać linki i przekazywać je swoim klientom. Dziś pokażemy Wam, jakich błędów dopuszczają się copywriterzy, którzy dopiero zaczynają przygodę z marketingiem szeptanym. Zapraszamy do lektury! Błąd: Chcą zrobić wszystko jednego dnia Zastanówcie się, czy rejestracja, budowanie reputacji i inne działania mające na celu przygotować nas do linkowania mogą zająć tylko dobę? Niestety, ale wielu copywriterów otrzymuje zapłatę z góry i nie stosuje się do wytycznych klienta lub zwyczajnie go oszukuje. Jeśli planujecie akcję buzz marketing jednego dnia, to przed północą zostaniecie wyrzuceni z forum, bo mowa o starszych stronach, które są cały czas moderowane. Błąd: Manipulują tak, że to widać Administratorzy i moderatorzy wielokrotnie obserwują tych użytkowników, którzy w trakcie rejestracji uzupełnili wszystkie dane w profilu. To naprawdę rzadkie. Może zatem sugerować, że na forum przebywa ktoś od marketingu. Osoba rejestrująca się wie, że nie może zamieścić odsyłacza do strony zanim nie zbuduje reputacji na forum. Piszą zatem posty w sposób dosyć manipulacyjny, czego użytkownicy mogą nie zauważyć, ale na pewno nie przeoczy tego moderator. Po pierwszym lokowaniu produktu taka osoba zostaje wyrzucona z forum. Błąd: Nie dbają o swoje konto A gdy marketing szeptany na forum odniesie sukces? Często tak się dzieje i często copywriterzy zapominają o swoim koncie. To błąd, ponieważ administrator zauważy brak aktywności, a już na pewno zainteresuje się kolejnym dodanym linkiem po długiej nieobecności copywritera. Jacy copywriterzy, taki efekt SEO. Marketing szeptany to nie zabawa, a długie dnie planowania i wdrażania nowatorskich rozwiązań. Piszcie pod tematem, co o tym sądzicie!  

Artykuł Marketing szeptany – jacy copywriterzy, taki efekt SEO cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Nieodłącznym elementem marketingu szeptanego jest zdobywanie linków mocnych. Jeśli interesujecie się pozycjonowaniem to wiecie, że forum z 10 – letnim stażem ma wysokie statystyki SEO i kilka linków wychodzących do naszej witryny może sprawić cuda. Najlepsi specjaliści od buzz marketing miesiącami budują swoją reputację na forum, aby zdobywać linki i przekazywać je swoim klientom. Dziś pokażemy Wam, jakich błędów dopuszczają się copywriterzy, którzy dopiero zaczynają przygodę z marketingiem szeptanym. Zapraszamy do lektury!

Błąd: Chcą zrobić wszystko jednego dnia

Zastanówcie się, czy rejestracja, budowanie reputacji i inne działania mające na celu przygotować nas do linkowania mogą zająć tylko dobę? Niestety, ale wielu copywriterów otrzymuje zapłatę z góry i nie stosuje się do wytycznych klienta lub zwyczajnie go oszukuje. Jeśli planujecie akcję buzz marketing jednego dnia, to przed północą zostaniecie wyrzuceni z forum, bo mowa o starszych stronach, które są cały czas moderowane.

Błąd: Manipulują tak, że to widać

Administratorzy i moderatorzy wielokrotnie obserwują tych użytkowników, którzy w trakcie rejestracji uzupełnili wszystkie dane w profilu. To naprawdę rzadkie. Może zatem sugerować, że na forum przebywa ktoś od marketingu. Osoba rejestrująca się wie, że nie może zamieścić odsyłacza do strony zanim nie zbuduje reputacji na forum. Piszą zatem posty w sposób dosyć manipulacyjny, czego użytkownicy mogą nie zauważyć, ale na pewno nie przeoczy tego moderator. Po pierwszym lokowaniu produktu taka osoba zostaje wyrzucona z forum.

Błąd: Nie dbają o swoje konto

A gdy marketing szeptany na forum odniesie sukces? Często tak się dzieje i często copywriterzy zapominają o swoim koncie. To błąd, ponieważ administrator zauważy brak aktywności, a już na pewno zainteresuje się kolejnym dodanym linkiem po długiej nieobecności copywritera.

Jacy copywriterzy, taki efekt SEO. Marketing szeptany to nie zabawa, a długie dnie planowania i wdrażania nowatorskich rozwiązań. Piszcie pod tematem, co o tym sądzicie!

 

Artykuł Marketing szeptany – jacy copywriterzy, taki efekt SEO cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/02/26/marketing-szeptany-jacy-copywriterzy-taki-efekt-seo-cz-2/feed/ 0
Content Marketing to nie pisanie tekstów http://conceptgraphica.pl/2020/02/05/content-marketing-to-nie-pisanie-tekstow/ http://conceptgraphica.pl/2020/02/05/content-marketing-to-nie-pisanie-tekstow/#respond Tue, 04 Feb 2020 23:34:42 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/content-marketing-to-nie-pisanie-tekstow/ W ostatnich latach nagromadziło się pisarzy, freelancerów oraz copywriterów, którzy aktywnie wspierają agencje SEO pod kątem tekstów. Wiadomym jest, że Internet opiera się głównie na treściach i są one niezwykle istotne w procesie pozycjonowania. Od jakiegoś czasu widzimy, jak rozwija się Content Marketing. Marketing treści początkowo odnosił się do blogów i pozwalał na ich pozycjonowanie bez konieczności kupowania pakietów linków. Innymi słowy – Content Marketing to taki styl pisania tekstów, który pozwala stronie internetowej piąć się po drabince wyszukiwarki Google. Jak powinno się tworzyć takie artykuły i czy jest to zadanie dla pisarza, a może programisty? Poniżej nasza odpowiedź. Copywriter – pisarz Zadaniem copywritera jest promowanie produktu, strony internetowej lub usługi. Teksty na potrzeby katalogów i zaplecz nie wymagają wielkich umiejętności pisania. Wystarczy odrobina wyobraźni, techniczne informacje o produkcje oraz standardowy styl pisania – dziennikarski. Copywriter w ogólnym tego zawodu znaczeniu nie musi, choć powinien się znać na programowaniu i SEO. Niemal połowa copywriterów to pisarki, a one nie zawsze rozumieją standardy SEO. Specjalista ds. marketingu – copywriter od content marketing Artykuły o wysokiej wartości merytorycznej, technicznej i odpowiednim rozmieszczeniu śródtytułów będą pomocne w procesie pozycjonowania. Nie każdy copywriter będzie wiedział w jaki sposób pisać, bo oprócz tekstu istotna jest jego optymalizacja. Bardzo przydaje się znajomość języka angielskiego (technicznego) w zakresie informatyki, ponieważ optymalizacja to zwyczajne „kodowanie” tekstu. Poszczególne jego elementy muszą zostać wyróżnione i pisarz musi wiedzieć, gdzie i jakich znaczników powinien użyć. Różnica w cenie? Ogromna! Content Marketing to umiejętne tworzenie tekstów, a taka usługa może sporo kosztować. Jeśli zazwyczaj płacimy copywriterom 4,5 złotych za 1000 znakowy tekst, to za artykuł o wysokiej jakości zapłacimy minimum trzy razy tyle. Taki wydatek powinniśmy traktować w kategorii inwestycji, ponieważ zwróci się pod postacią lepszych efektów SEO. Czy ktoś z Was regularnie tworzy teksty w oparciu o Content Marketing? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi wrażeniami!  

Artykuł Content Marketing to nie pisanie tekstów pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

W ostatnich latach nagromadziło się pisarzy, freelancerów oraz copywriterów, którzy aktywnie wspierają agencje SEO pod kątem tekstów. Wiadomym jest, że Internet opiera się głównie na treściach i są one niezwykle istotne w procesie pozycjonowania. Od jakiegoś czasu widzimy, jak rozwija się Content Marketing. Marketing treści początkowo odnosił się do blogów i pozwalał na ich pozycjonowanie bez konieczności kupowania pakietów linków. Innymi słowy – Content Marketing to taki styl pisania tekstów, który pozwala stronie internetowej piąć się po drabince wyszukiwarki Google. Jak powinno się tworzyć takie artykuły i czy jest to zadanie dla pisarza, a może programisty? Poniżej nasza odpowiedź.

Copywriter – pisarz

Zadaniem copywritera jest promowanie produktu, strony internetowej lub usługi. Teksty na potrzeby katalogów i zaplecz nie wymagają wielkich umiejętności pisania. Wystarczy odrobina wyobraźni, techniczne informacje o produkcje oraz standardowy styl pisania – dziennikarski. Copywriter w ogólnym tego zawodu znaczeniu nie musi, choć powinien się znać na programowaniu i SEO. Niemal połowa copywriterów to pisarki, a one nie zawsze rozumieją standardy SEO.

Specjalista ds. marketingu – copywriter od content marketing

Artykuły o wysokiej wartości merytorycznej, technicznej i odpowiednim rozmieszczeniu śródtytułów będą pomocne w procesie pozycjonowania. Nie każdy copywriter będzie wiedział w jaki sposób pisać, bo oprócz tekstu istotna jest jego optymalizacja. Bardzo przydaje się znajomość języka angielskiego (technicznego) w zakresie informatyki, ponieważ optymalizacja to zwyczajne „kodowanie” tekstu. Poszczególne jego elementy muszą zostać wyróżnione i pisarz musi wiedzieć, gdzie i jakich znaczników powinien użyć.

Różnica w cenie? Ogromna!

Content Marketing to umiejętne tworzenie tekstów, a taka usługa może sporo kosztować. Jeśli zazwyczaj płacimy copywriterom 4,5 złotych za 1000 znakowy tekst, to za artykuł o wysokiej jakości zapłacimy minimum trzy razy tyle. Taki wydatek powinniśmy traktować w kategorii inwestycji, ponieważ zwróci się pod postacią lepszych efektów SEO.

Czy ktoś z Was regularnie tworzy teksty w oparciu o Content Marketing? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi wrażeniami!

 

Artykuł Content Marketing to nie pisanie tekstów pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2020/02/05/content-marketing-to-nie-pisanie-tekstow/feed/ 0
Copywriter? Nie, redaktor specjalista http://conceptgraphica.pl/2019/11/24/copywriter-nie-redaktor-specjalista/ http://conceptgraphica.pl/2019/11/24/copywriter-nie-redaktor-specjalista/#respond Sun, 24 Nov 2019 18:02:31 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/copywriter-nie-redaktor-specjalista/ Agencje SEO współpracują z firmami interaktywnymi aby potęgować efekty SEO. Podstawą sukcesu w sieci jest tekst pisany, dlatego copywriterzy mają w Polsce bardzo wiele pracy. W ostatnim czasie rozwinął się Content Marketing, lecz brakuje specjalistów w tym temacie. Coraz częściej słyszymy, że agencje SEO zatrudniają redaktorów – specjalistów, aby pisali o dziedzinie na której autentycznie się znają. Co to oznacza dla klientów? Robotę na najwyższym poziomie! Content Marketing? Tylko redaktor Zapewne wielokrotnie słyszeliście o CM (content marketing), ale trudno Wam sobie wyobrazić artykuł w tym stylu. Odwiedźcie proszę Onet.pl i zobaczcie, jak pięknie piszą wyuczeni redaktorzy. Potrafią tekst opleść pasją, wrzucić do niego kilka wstawek marketingowych, statystyk, jakieś zdjęcie i artykuł gotowy! Piękna polszczyzna, merytoryka i ciekawość to jedno – kodowanie tekstu i sprawdzenie jego mocy SEO to już inna para kaloszy. Redaktorzy jak mało kto sprawdzą się w CM. Posiadają olbrzymią wiedzę na dany temat i mogą stworzyć najlepsze jakościowo teksty. Ich jedynym minusem jest cena za usługi. Redaktor dużego serwisu będzie zarabiał minimum 20 złotych netto za tysiąc znaków tekstu. W odniesieniu do SEO są to poważne pieniądze, dlatego redaktorów często zatrudnia się, aby korygowali teksty pisane przez copywriterów. Wybór dla bogatych – efekt SEO gwarantowany Uważamy, że tylko bogate firmy mogą zatrudniać redaktorów – specjalistów i ten ruch im się opłaci. Podejrzewamy, że w ciągu najbliższej dekady rynek copywriterów nam się skurczy i zastąpią ich redaktorzy – copywriterzy. Pomyślcie tylko, jak będą się pozycjonować blogi, które będą prowadzone przez redaktorów. Co sądzicie o zawodzie redaktora specjalisty? Czy takim osobom copywriting jest w ogóle do czegokolwiek potrzebny? Czekamy na Wasze odpowiedzi!  

Artykuł Copywriter? Nie, redaktor specjalista pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Agencje SEO współpracują z firmami interaktywnymi aby potęgować efekty SEO. Podstawą sukcesu w sieci jest tekst pisany, dlatego copywriterzy mają w Polsce bardzo wiele pracy. W ostatnim czasie rozwinął się Content Marketing, lecz brakuje specjalistów w tym temacie. Coraz częściej słyszymy, że agencje SEO zatrudniają redaktorów – specjalistów, aby pisali o dziedzinie na której autentycznie się znają. Co to oznacza dla klientów? Robotę na najwyższym poziomie!

Content Marketing? Tylko redaktor

Zapewne wielokrotnie słyszeliście o CM (content marketing), ale trudno Wam sobie wyobrazić artykuł w tym stylu. Odwiedźcie proszę Onet.pl i zobaczcie, jak pięknie piszą wyuczeni redaktorzy. Potrafią tekst opleść pasją, wrzucić do niego kilka wstawek marketingowych, statystyk, jakieś zdjęcie i artykuł gotowy! Piękna polszczyzna, merytoryka i ciekawość to jedno – kodowanie tekstu i sprawdzenie jego mocy SEO to już inna para kaloszy.

Redaktorzy jak mało kto sprawdzą się w CM. Posiadają olbrzymią wiedzę na dany temat i mogą stworzyć najlepsze jakościowo teksty. Ich jedynym minusem jest cena za usługi. Redaktor dużego serwisu będzie zarabiał minimum 20 złotych netto za tysiąc znaków tekstu. W odniesieniu do SEO są to poważne pieniądze, dlatego redaktorów często zatrudnia się, aby korygowali teksty pisane przez copywriterów.

Wybór dla bogatych – efekt SEO gwarantowany

Uważamy, że tylko bogate firmy mogą zatrudniać redaktorów – specjalistów i ten ruch im się opłaci. Podejrzewamy, że w ciągu najbliższej dekady rynek copywriterów nam się skurczy i zastąpią ich redaktorzy – copywriterzy. Pomyślcie tylko, jak będą się pozycjonować blogi, które będą prowadzone przez redaktorów.

Co sądzicie o zawodzie redaktora specjalisty? Czy takim osobom copywriting jest w ogóle do czegokolwiek potrzebny? Czekamy na Wasze odpowiedzi!

 

Artykuł Copywriter? Nie, redaktor specjalista pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2019/11/24/copywriter-nie-redaktor-specjalista/feed/ 0
Narzędzia Google, które musisz znać! cz.1 http://conceptgraphica.pl/2019/11/09/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-1/ http://conceptgraphica.pl/2019/11/09/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-1/#respond Sat, 09 Nov 2019 15:39:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-1/ Prowadzisz swoją stronę internetową, sklep lub blog i chciałbyś być na bieżąco ze statystykami? Jeśli tak, to dziś dowiesz się, jakie narzędzia od Google będą Ci przydatne. W sieci istnieje mnóstwo skryptów, modułów oraz platform do monitorowania statystyk witryny, a na ich podstawie często dostosowuje się taktykę marketingową. Uważamy, że nie ma lepszego miejsca dla amatorów SEO jak Google Webmasters Tools, gdyż to komplet spersonalizowanych i spolszczonych narzędzi, które wprowadzą Was w świat SEO. Zapraszamy do lektury! Planer słów kluczowych Zdecydowanie jedno z najważniejszych narzędzi od Google. Pozwala na przygotowanie kampanii AdWords, ale może być też pomocne w poszukiwaniu fraz niszowych. Planer obsługuje się bardzo łatwo. Wystarczy podać interesującą nas frazę, aby sprawdzić jej konkurencję i ilość miesięcznych zapytań. Z planera korzystają nie tylko amatorzy, ale też specjaliści od SEO. Google Analitycs Zaraz po frazach bardzo ważne są statystyki odwiedzin strony. Google Analitycs pozwala na sporządzenie wiarygodnych danych o naszym serwisie. Dzięki statystykom dowiemy się skąd pozyskujemy największy ruch, które frazy są dla nas najpopularniejsze i na których podstronach internauci spędzają najmniej czasu. Google Analitycs mocno wciąga, bo pokazuje rozwój naszej witryny. To zdecydowanie najlepsze narzędzie zdaniem większości Agencji SEO. Wyszukiwarka Google Tak, to jedno z najważniejszych narzędzi dla pozycjonerów, ale i amatorów SEO. Jest alternatywą dla SEMStorm i przy okazji każdej aktualizacji pokazuje wiarygodne statystyki. Wyszukiwarka sprawdza się w zasadzie tylko przy okazji aktualizacji, gdyż przez większość czasu algorytmy pracują i badają witryny. Warto korzystać z wyszukiwarki, ale nie w formie tradycyjnej. Ma ona wiele narzędzi wyszukiwania, które mogą być pomocne dla amatorów SEO. Powyższe narzędzia powinien znać każdy, kto prowadzi swoją własną stronę internetową. Pozwolą na stały progres poprzez zbieranie informacji oraz statystyk.   

Artykuł Narzędzia Google, które musisz znać! cz.1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Prowadzisz swoją stronę internetową, sklep lub blog i chciałbyś być na bieżąco ze statystykami? Jeśli tak, to dziś dowiesz się, jakie narzędzia od Google będą Ci przydatne. W sieci istnieje mnóstwo skryptów, modułów oraz platform do monitorowania statystyk witryny, a na ich podstawie często dostosowuje się taktykę marketingową. Uważamy, że nie ma lepszego miejsca dla amatorów SEO jak Google Webmasters Tools, gdyż to komplet spersonalizowanych i spolszczonych narzędzi, które wprowadzą Was w świat SEO. Zapraszamy do lektury!

Planer słów kluczowych

Zdecydowanie jedno z najważniejszych narzędzi od Google. Pozwala na przygotowanie kampanii AdWords, ale może być też pomocne w poszukiwaniu fraz niszowych. Planer obsługuje się bardzo łatwo. Wystarczy podać interesującą nas frazę, aby sprawdzić jej konkurencję i ilość miesięcznych zapytań. Z planera korzystają nie tylko amatorzy, ale też specjaliści od SEO.

Google Analitycs

Zaraz po frazach bardzo ważne są statystyki odwiedzin strony. Google Analitycs pozwala na sporządzenie wiarygodnych danych o naszym serwisie. Dzięki statystykom dowiemy się skąd pozyskujemy największy ruch, które frazy są dla nas najpopularniejsze i na których podstronach internauci spędzają najmniej czasu. Google Analitycs mocno wciąga, bo pokazuje rozwój naszej witryny. To zdecydowanie najlepsze narzędzie zdaniem większości Agencji SEO.

Wyszukiwarka Google

Tak, to jedno z najważniejszych narzędzi dla pozycjonerów, ale i amatorów SEO. Jest alternatywą dla SEMStorm i przy okazji każdej aktualizacji pokazuje wiarygodne statystyki. Wyszukiwarka sprawdza się w zasadzie tylko przy okazji aktualizacji, gdyż przez większość czasu algorytmy pracują i badają witryny. Warto korzystać z wyszukiwarki, ale nie w formie tradycyjnej. Ma ona wiele narzędzi wyszukiwania, które mogą być pomocne dla amatorów SEO.

Powyższe narzędzia powinien znać każdy, kto prowadzi swoją własną stronę internetową. Pozwolą na stały progres poprzez zbieranie informacji oraz statystyk. 

 

Artykuł Narzędzia Google, które musisz znać! cz.1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2019/11/09/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-1/feed/ 0
Content Manager – kim jest i czym się zajmuje? http://conceptgraphica.pl/2019/10/25/content-manager-kim-jest-i-czym-sie-zajmuje/ http://conceptgraphica.pl/2019/10/25/content-manager-kim-jest-i-czym-sie-zajmuje/#respond Fri, 25 Oct 2019 11:59:16 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/content-manager-kim-jest-i-czym-sie-zajmuje/ Menedżer treści – bo tak należy w języku polskim nazywać osoby odpowiadające za jakość tekstów to człowiek, który musi posiadać ogromną wiedzę o reklamie, SEO i pisaniu tekstów. Aby zostać CM trzeba pokonać wszystkie szczeble w copywriterskiej drabinie. Nie każdemu to się udaje, a zwycięzcom nie zawsze należy zazdrościć. Charakter pracy CM to przede wszystkim odpowiedzialność, rzetelność i ciągły rozwój. Co warto wiedzieć o Content Managerze? Tego dowiecie się poniżej! Czym zajmuje się CM? Content Manager ma swoją grupę pisarzy, którzy przygotowują dla Niego treści. Jego zadaniem jest wnikliwe sprawdzanie tekstów pod kątem SEO i analizowanie ich mocy w narzędziach pozycjonerskich. Rzadko się zdarza, aby taka osoba zajmowała się kodowaniem tekstów. CM ma zazwyczaj od tego innych ludzi, którzy niekoniecznie muszą być pisarzami. W skrócie: Content Manager to osoba, która zajmuje się w firmie tekstami o mocy mającej zapewnić lepsze efekty pozycjonowania. Przydatne narzędzia dla CM Mniej doświadczeni menedżerowie nie muszą korzystać z profesjonalnych narzędzi. Jako, że i tak ponad połowa stron w sieci oparta jest na darmowych skryptach, wystarczy znajomość modułów SEO, aby zbadać tekst. Przydają się więc takie narzędzia jak Yoast (moduł dla WordPress), gdzie po skopiowaniu tekstu otrzymujemy odpowiedź w formie statystyki: procentowe określenie mocy tekstu, ilość nagromadzonych słów kluczowych, optymalizacja zdjęć, tagi etc. Gdy tekst ma status „Seo-Friendly” – nadaje się do opublikowania, bo jest dobrze zoptymalizowany i zgodny z zasadami SEO. Nie każdy może być CM Charakter pracy CM to dążenie do perfekcji. Żaden zaakceptowany przez managera tekst nie może być słaby, ponieważ wpływa na pozycję promowanej strony. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, bo w przypadku firm, które pozycjonują samymi „tekstami” jeden błąd może oznaczać konsekwencje finansowe. Co sądzicie o pracy jako CM? Zastanawialiście się nad tym kiedykolwiek? Piszcie odpowiedzi pod tematem!  

Artykuł Content Manager – kim jest i czym się zajmuje? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Menedżer treści – bo tak należy w języku polskim nazywać osoby odpowiadające za jakość tekstów to człowiek, który musi posiadać ogromną wiedzę o reklamie, SEO i pisaniu tekstów. Aby zostać CM trzeba pokonać wszystkie szczeble w copywriterskiej drabinie. Nie każdemu to się udaje, a zwycięzcom nie zawsze należy zazdrościć. Charakter pracy CM to przede wszystkim odpowiedzialność, rzetelność i ciągły rozwój. Co warto wiedzieć o Content Managerze? Tego dowiecie się poniżej!

Czym zajmuje się CM?

Content Manager ma swoją grupę pisarzy, którzy przygotowują dla Niego treści. Jego zadaniem jest wnikliwe sprawdzanie tekstów pod kątem SEO i analizowanie ich mocy w narzędziach pozycjonerskich. Rzadko się zdarza, aby taka osoba zajmowała się kodowaniem tekstów. CM ma zazwyczaj od tego innych ludzi, którzy niekoniecznie muszą być pisarzami. W skrócie: Content Manager to osoba, która zajmuje się w firmie tekstami o mocy mającej zapewnić lepsze efekty pozycjonowania.

Przydatne narzędzia dla CM

Mniej doświadczeni menedżerowie nie muszą korzystać z profesjonalnych narzędzi. Jako, że i tak ponad połowa stron w sieci oparta jest na darmowych skryptach, wystarczy znajomość modułów SEO, aby zbadać tekst. Przydają się więc takie narzędzia jak Yoast (moduł dla WordPress), gdzie po skopiowaniu tekstu otrzymujemy odpowiedź w formie statystyki: procentowe określenie mocy tekstu, ilość nagromadzonych słów kluczowych, optymalizacja zdjęć, tagi etc. Gdy tekst ma status „Seo-Friendly” – nadaje się do opublikowania, bo jest dobrze zoptymalizowany i zgodny z zasadami SEO.

Nie każdy może być CM

Charakter pracy CM to dążenie do perfekcji. Żaden zaakceptowany przez managera tekst nie może być słaby, ponieważ wpływa na pozycję promowanej strony. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, bo w przypadku firm, które pozycjonują samymi „tekstami” jeden błąd może oznaczać konsekwencje finansowe.

Co sądzicie o pracy jako CM? Zastanawialiście się nad tym kiedykolwiek? Piszcie odpowiedzi pod tematem!

 

Artykuł Content Manager – kim jest i czym się zajmuje? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2019/10/25/content-manager-kim-jest-i-czym-sie-zajmuje/feed/ 0
Narzędzia Google, które musisz znać! cz.2 http://conceptgraphica.pl/2019/09/22/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-2/ http://conceptgraphica.pl/2019/09/22/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-2/#respond Sun, 22 Sep 2019 11:37:10 +0000 http://conceptgraphica.pl/2020/05/15/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-2/ Wyszukiwarka internetowa Google to nie tylko miejsce do zdobywania klientów czy szukania informacji. To też potężne narzędzie pozycjonerskie, które może wynieść każdego na piedestał, jeśli zaangażowanie będzie mocne, a pozycjonowanie uczciwe. W pierwszej części naszego artykułu poznaliście już trzy narzędzia. Dziś poznacie kolejne, równie ważne. Zapraszamy do lektury. Trendy Google – dla start up’ów! Google bardzo lubi ciekawostki oraz nowinki, dlatego możemy skorzystać z opcji trendów i samemu przekonać się, co dzisiaj jest w modzie. Zapewne po EURO2016 najwięcej trendów będzie dotyczyć naszych piłkarzy lub ich żon. Po wyborach prezydenckich w 2015 roku córka Andrzeja Dudy stała się trendem, ponieważ w wynikach wyszukiwań przebiła i to wyraźnie Katarzynę Tusk – do niedawna najpopularniejszą córką polskiego polityka. Obserwowanie trendów ma spory związek ze start up’ami, dlatego warto się na nich skupić. Wiele osób dzięki nim wymyśliło sposób na biznes i dzisiaj na nim zarabiają. Google Search Console Roboty Google nie zawsze analizują naszą stronę, ale łatwo możemy je przywołać. Wystarczy zalogować się do Google Search Console i ustawić odpowiednie atrybuty. Ta opcja przydaje się w momencie gruntownych zmian na stronie, debiucie nowego artykułu lub wywiadu. Pozwala na szybsze zaindeksowanie się nowych elementów poprzez przywołanie Google Bots. Google Webmasters Tools Duże, ale bardzo funkcjonalne narzędzie pozwalające na monitorowanie rozwoju naszej strony internetowej. Zawiera szereg ciekawych opcji począwszy od zbadania naszej strony, poprzez jej audyt, a skończywszy na uznaniu jej za SEO-Friendly lub nie. GWT wymaga zainteresowania się pozycjonowaniem, aby w trakcie prac w panelu nie popełnić błędów. Powyższe trzy narzędzia przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają przygodę z pozycjonowaniem i webmasteringiem. Uważamy, że szkoda marnować pieniądze na dedykowane narzędzia, skoro pozycjonujemy się w Google i to ono wyznacza nam standardy SEO. Zachęcamy do dyskusji pod tematem!  

Artykuł Narzędzia Google, które musisz znać! cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Wyszukiwarka internetowa Google to nie tylko miejsce do zdobywania klientów czy szukania informacji. To też potężne narzędzie pozycjonerskie, które może wynieść każdego na piedestał, jeśli zaangażowanie będzie mocne, a pozycjonowanie uczciwe. W pierwszej części naszego artykułu poznaliście już trzy narzędzia. Dziś poznacie kolejne, równie ważne. Zapraszamy do lektury.

Trendy Google – dla start up’ów!

Google bardzo lubi ciekawostki oraz nowinki, dlatego możemy skorzystać z opcji trendów i samemu przekonać się, co dzisiaj jest w modzie. Zapewne po EURO2016 najwięcej trendów będzie dotyczyć naszych piłkarzy lub ich żon. Po wyborach prezydenckich w 2015 roku córka Andrzeja Dudy stała się trendem, ponieważ w wynikach wyszukiwań przebiła i to wyraźnie Katarzynę Tusk – do niedawna najpopularniejszą córką polskiego polityka.

Obserwowanie trendów ma spory związek ze start up’ami, dlatego warto się na nich skupić. Wiele osób dzięki nim wymyśliło sposób na biznes i dzisiaj na nim zarabiają.

Google Search Console

Roboty Google nie zawsze analizują naszą stronę, ale łatwo możemy je przywołać. Wystarczy zalogować się do Google Search Console i ustawić odpowiednie atrybuty. Ta opcja przydaje się w momencie gruntownych zmian na stronie, debiucie nowego artykułu lub wywiadu. Pozwala na szybsze zaindeksowanie się nowych elementów poprzez przywołanie Google Bots.

Google Webmasters Tools

Duże, ale bardzo funkcjonalne narzędzie pozwalające na monitorowanie rozwoju naszej strony internetowej. Zawiera szereg ciekawych opcji począwszy od zbadania naszej strony, poprzez jej audyt, a skończywszy na uznaniu jej za SEO-Friendly lub nie. GWT wymaga zainteresowania się pozycjonowaniem, aby w trakcie prac w panelu nie popełnić błędów.

Powyższe trzy narzędzia przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają przygodę z pozycjonowaniem i webmasteringiem. Uważamy, że szkoda marnować pieniądze na dedykowane narzędzia, skoro pozycjonujemy się w Google i to ono wyznacza nam standardy SEO. Zachęcamy do dyskusji pod tematem!

 

Artykuł Narzędzia Google, które musisz znać! cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2019/09/22/narzedzia-google-ktore-musisz-znac-cz-2/feed/ 0