Content Marketing SEO Porady i wskazówki Wed, 11 Jan 2023 09:42:03 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.2.2 Wady i zalety prowadzenia kampanii w systemie AdWords cz.2 https://conceptgraphica.pl/2022/12/28/wady-i-zalety-prowadzenia-kampanii-w-systemie-adwords-cz-2/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/28/wady-i-zalety-prowadzenia-kampanii-w-systemie-adwords-cz-2/#respond Wed, 28 Dec 2022 09:41:06 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=182 W poprzednim wpisie rozpocząłem temat kampanii AdWords. Podałem kilka zalet, jakie niesie ze sobą ten system i z których skorzystać mogą przedsiębiorcy chcący wypromować swoją firmę lub usługi w sieci. Podstawowa oczywiście jest strona www, którą można zlecić dowolnej firmie zajmującej się projektowaniem stron internetowych. Podobnie jest też ze sklepami internetowymi – możemy zamówić nasz własny sklep w praktycznie każdej firmie zajmującej się projektowaniem grafiki na potrzeby internetu lub reklamy. Kolejnymi zaletami prowadzenia kampanii w Google AdWords są m.in. duży wpływ na naszą pozycję w płatnych wynikach wyszukiwania. W bardzo intuicyjnym panelu możemy kontrolować naszą pozycję i w przypadku kiedy konkurencja nas wyprzedza, możemy zwiększyć stawkę za reklamę i tym samym podnieść naszą pozycję. Wspomniałem wcześniej o intuicyjnym panelu i dostępie do statystyk. Jest to kolejna zaleta, o której warto wspomnieć. Dzięki rozbudowanym statystykom mamy wgląd do m.in. pozycji naszej reklamy, to, na jakich urządzeniach jest wyświetlana oraz w jakich regionach naszego kraju lub świata najczęściej wyświetla się nasza reklama. Jest to bardzo pomocne w planowaniu kolejnych strategii reklamowych oraz kampanii w tym systemie. Zaletą jest także dopasowywanie formatu i rozmiaru reklam do różnych urządzeń. Dzięki temu nasza reklama wygląda dobrze na każdym urządzeniu bez znaczenia czy jest to tablet, telefon czy też komputer stacjonarny. Do wad prowadzenia kampanii w AdWords powinniśmy zaliczyć brak stałej kwoty kampanii. Oczywiście możemy zdecydować się na sztywne kwoty, jednak bez stałej kontroli i zwiększania stawek za nasze reklamy nie możemy oczekiwać dobrych wyników naszej kampanii reklamowej. Duży wpływ na wysokość kosztów, jakie poniesiemy na kampanię ma nasza konkurencja. Im więcej oni wydają na reklamę, tym więcej my musimy wydać, aby ich przegonić. Sporym problemem, który można zaliczyć do wad tego systemu, jest też ograniczona ilość znaków reklamy tekstowej. Często trzeba się nieźle nagłowić, aby z kilku słów, jakie mamy do dyspozycji stworzyć atrakcyjny dla potencjalnego klienta tekst, który zachęci go do kliknięcia właśnie w naszą reklamę. Co by nie mówić o tym systemie, jest on ogromną szansą dla wielu początkujących w sieci firm. Przy odpowiednim zaplanowaniu kampanii i dobraniu pasujących do naszego profilu słów kluczowych możemy za niewielkie pieniądze zdobyć wielu klientów. Warto jest więc poświęcić sporo czasu na zaplanowanie kampanii w systemie AdWords.

Artykuł Wady i zalety prowadzenia kampanii w systemie AdWords cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W poprzednim wpisie rozpocząłem temat kampanii AdWords. Podałem kilka zalet, jakie niesie ze sobą ten system i z których skorzystać mogą przedsiębiorcy chcący wypromować swoją firmę lub usługi w sieci. Podstawowa oczywiście jest strona www, którą można zlecić dowolnej firmie zajmującej się projektowaniem stron internetowych. Podobnie jest też ze sklepami internetowymi – możemy zamówić nasz własny sklep w praktycznie każdej firmie zajmującej się projektowaniem grafiki na potrzeby internetu lub reklamy.

Kolejnymi zaletami prowadzenia kampanii w Google AdWords są m.in. duży wpływ na naszą pozycję w płatnych wynikach wyszukiwania. W bardzo intuicyjnym panelu możemy kontrolować naszą pozycję i w przypadku kiedy konkurencja nas wyprzedza, możemy zwiększyć stawkę za reklamę i tym samym podnieść naszą pozycję. Wspomniałem wcześniej o intuicyjnym panelu i dostępie do statystyk. Jest to kolejna zaleta, o której warto wspomnieć. Dzięki rozbudowanym statystykom mamy wgląd do m.in. pozycji naszej reklamy, to, na jakich urządzeniach jest wyświetlana oraz w jakich regionach naszego kraju lub świata najczęściej wyświetla się nasza reklama. Jest to bardzo pomocne w planowaniu kolejnych strategii reklamowych oraz kampanii w tym systemie. Zaletą jest także dopasowywanie formatu i rozmiaru reklam do różnych urządzeń. Dzięki temu nasza reklama wygląda dobrze na każdym urządzeniu bez znaczenia czy jest to tablet, telefon czy też komputer stacjonarny.

Do wad prowadzenia kampanii w AdWords powinniśmy zaliczyć brak stałej kwoty kampanii. Oczywiście możemy zdecydować się na sztywne kwoty, jednak bez stałej kontroli i zwiększania stawek za nasze reklamy nie możemy oczekiwać dobrych wyników naszej kampanii reklamowej. Duży wpływ na wysokość kosztów, jakie poniesiemy na kampanię ma nasza konkurencja. Im więcej oni wydają na reklamę, tym więcej my musimy wydać, aby ich przegonić. Sporym problemem, który można zaliczyć do wad tego systemu, jest też ograniczona ilość znaków reklamy tekstowej. Często trzeba się nieźle nagłowić, aby z kilku słów, jakie mamy do dyspozycji stworzyć atrakcyjny dla potencjalnego klienta tekst, który zachęci go do kliknięcia właśnie w naszą reklamę.

Co by nie mówić o tym systemie, jest on ogromną szansą dla wielu początkujących w sieci firm. Przy odpowiednim zaplanowaniu kampanii i dobraniu pasujących do naszego profilu słów kluczowych możemy za niewielkie pieniądze zdobyć wielu klientów. Warto jest więc poświęcić sporo czasu na zaplanowanie kampanii w systemie AdWords.

Artykuł Wady i zalety prowadzenia kampanii w systemie AdWords cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/28/wady-i-zalety-prowadzenia-kampanii-w-systemie-adwords-cz-2/feed/ 0
Sekrety skutecznej kampanii AdWords cz.2 https://conceptgraphica.pl/2022/12/15/sekrety-skutecznej-kampanii-adwords-cz-2/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/15/sekrety-skutecznej-kampanii-adwords-cz-2/#respond Thu, 15 Dec 2022 09:28:11 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=158 W poprzednim wpisie rozpocząłem temat kampanii w systemie Google AdWords. Jest to wspaniałe narzędzie, które należy jednak dobrze poznać i wykorzystywać w sposób umiejętny. Bez dobrze zaplanowanej i przeprowadzonej kampanii reklamowej możemy zapomnieć o sukcesie w internetowej sprzedaży. Wspomniałem o możliwościach panelu administracyjnego w tym systemie oraz o rozbudowanych statystykach, jakie możemy wykorzystywać w walce o nowego klienta. Tworząc kampanię reklamową, ważny jest także wygląd reklamy. Mamy do wyboru reklamy banerowe w postaci statycznej lub dynamicznej flash, lub reklamy tekstowe. Powinniśmy zadbać o ich atrakcyjny wygląd (szczególnie przy reklamach graficznych). Sporym utrudnieniem będzie dla nas ograniczona długość tekstu, jaki może znaleźć się na naszej reklamie tekstowej. Jest to tytuł reklamy – zazwyczaj jest to jakiś krzykliwy tekst w stylu „Najlepsza oferta na rynku”, następnie jest dwie linijki tekstu, w którym możemy zainteresować oglądającego reklamę człowieka do kliknięcia w nią a na końcu adres strony. To właśnie to, co napiszemy w tych kilku linijkach, zadecyduje w dużej mierze o skuteczności naszej reklamy. Nie może być to zbyt agresywny tekst, ale też nie może być niezauważony przez internautę. Jeżeli już stworzymy jednostki reklamowe i ustalimy stawki, warto jest przyglądać się statystykom m.in. godzinowym. Często bywa tak, że kliknięcia reklamę w określonych godzinach wiążą się z wyższą konwersją niż w innych godzinach, w których kliknięcia generują tylko koszty bez zysków. Warto spróbować zablokować wyświetlanie reklamy w określonych godzinach i spróbować wyświetlać je tylko w czasie, w którym konwersja celu jest najwyższa. Może się okazać, że zyski będą znacznie wyższe a koszty, jakie ponosimy za kampanię, będą malały. Metod na optymalizację kampanii reklamowych w AdWords jest bardzo wiele i praktycznie co branża, to inne pomysły. Warto wspomnieć jednak o tym, że kampanie reklamowe warto wspomagać innymi formami reklamy m.in. w social mediach oraz pozycjonowaniem. Tylko połączenie kilku działań pozwoli nam na zmaksymalizowanie przychodów i pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam biznes w internecie.

Artykuł Sekrety skutecznej kampanii AdWords cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W poprzednim wpisie rozpocząłem temat kampanii w systemie Google AdWords. Jest to wspaniałe narzędzie, które należy jednak dobrze poznać i wykorzystywać w sposób umiejętny. Bez dobrze zaplanowanej i przeprowadzonej kampanii reklamowej możemy zapomnieć o sukcesie w internetowej sprzedaży. Wspomniałem o możliwościach panelu administracyjnego w tym systemie oraz o rozbudowanych statystykach, jakie możemy wykorzystywać w walce o nowego klienta.

Tworząc kampanię reklamową, ważny jest także wygląd reklamy. Mamy do wyboru reklamy banerowe w postaci statycznej lub dynamicznej flash, lub reklamy tekstowe. Powinniśmy zadbać o ich atrakcyjny wygląd (szczególnie przy reklamach graficznych). Sporym utrudnieniem będzie dla nas ograniczona długość tekstu, jaki może znaleźć się na naszej reklamie tekstowej. Jest to tytuł reklamy – zazwyczaj jest to jakiś krzykliwy tekst w stylu „Najlepsza oferta na rynku”, następnie jest dwie linijki tekstu, w którym możemy zainteresować oglądającego reklamę człowieka do kliknięcia w nią a na końcu adres strony. To właśnie to, co napiszemy w tych kilku linijkach, zadecyduje w dużej mierze o skuteczności naszej reklamy. Nie może być to zbyt agresywny tekst, ale też nie może być niezauważony przez internautę.

Jeżeli już stworzymy jednostki reklamowe i ustalimy stawki, warto jest przyglądać się statystykom m.in. godzinowym. Często bywa tak, że kliknięcia reklamę w określonych godzinach wiążą się z wyższą konwersją niż w innych godzinach, w których kliknięcia generują tylko koszty bez zysków. Warto spróbować zablokować wyświetlanie reklamy w określonych godzinach i spróbować wyświetlać je tylko w czasie, w którym konwersja celu jest najwyższa. Może się okazać, że zyski będą znacznie wyższe a koszty, jakie ponosimy za kampanię, będą malały.

Metod na optymalizację kampanii reklamowych w AdWords jest bardzo wiele i praktycznie co branża, to inne pomysły. Warto wspomnieć jednak o tym, że kampanie reklamowe warto wspomagać innymi formami reklamy m.in. w social mediach oraz pozycjonowaniem. Tylko połączenie kilku działań pozwoli nam na zmaksymalizowanie przychodów i pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam biznes w internecie.

Artykuł Sekrety skutecznej kampanii AdWords cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/15/sekrety-skutecznej-kampanii-adwords-cz-2/feed/ 0
Marketing i reklama sklepu internetowego cz.2 https://conceptgraphica.pl/2022/12/13/marketing-i-reklama-sklepu-internetowego-cz-2/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/13/marketing-i-reklama-sklepu-internetowego-cz-2/#respond Tue, 13 Dec 2022 09:29:53 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=161 W poprzednim wpisie przybliżyłem trochę początki w zakładaniu sklepu internetowego. Wspomniałem o wymogu prowadzenia kampanii reklamowej oraz pozycjonowaniu strony lub sklepu internetowego. Dzisiaj podam kilka kolejnych ważnych informacji na temat promowania sklepu w sieci. W niektórych przypadkach konkurencja jest tak wysoka, że trudno będzie nam finansowo przebić którąkolwiek firmę z czołówki płatnych wyników wyszukiwania. Dla nas jako przedsiębiorców liczy się tylko pierwsza strona Google a najlepiej kilka pierwszych pozycji. Jeżeli nie jesteśmy w stanie prowadzić konkurencji w postaci coraz to droższych kampanii reklamowych, to warto pomyśleć o stworzeniu wokół naszego sklepu społeczności, która będzie robiła w nim zakupy. Doskonałym pomysłem jest założenie bloga firmowego. Dzięki niemu możemy udzielać rad na tematy związane z branżą naszego sklepu internetowego oraz robić np. recenzje sprzedawanych przez nas produktów. Osoby wyszukujące tego typu informacje w sieci znajdą odpowiedź na naszym blogu i prawdopodobnie zrobią zakupy w polecanym na naszym blogu sklepie, czyli naszym sklepie. Warto także wykorzystywać media społecznościowe. Popularny Facebook jest doskonałym narzędziem reklamy praktycznie każdej branży. Warto jednak z pewnym dystansem podchodzić do optymistycznych prognoz, jakie oferuje nam system statystyk FB. Serwis ten skupia głównie młode osoby i nie każda branża będzie dobrze widziana w ich oczach. Nie każdy sklep będzie opłacało się reklamować w tego typu portalach, jednak nie zaszkodzi, jeżeli założymy tam konto oraz stronę firmową. Należy to traktować jako jeszcze jeden kanał kontaktu z naszymi klientami. Warto jednak nie zostawiać profilu firmowego na FB samemu sobie i przynajmniej raz w tygodniu umieszczać interesujące informacje lub notki związane z tematyką sklepu – oczywiście z odesłaniem do niego.  Z marketingowego punktu widzenia bardzo wskazane jest wykorzystanie w naszym sklepie systemu punktującego i nagradzającego zakupy. Jeżeli klient przy zakupie dostanie np. gratis lub bon na kolejne zakupy w naszym sklepie, to z pewnością do nas wróci i złoży kolejne zamówienie lub też poleci nas swoim znajomym, lub rodzinie.

Artykuł Marketing i reklama sklepu internetowego cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W poprzednim wpisie przybliżyłem trochę początki w zakładaniu sklepu internetowego. Wspomniałem o wymogu prowadzenia kampanii reklamowej oraz pozycjonowaniu strony lub sklepu internetowego. Dzisiaj podam kilka kolejnych ważnych informacji na temat promowania sklepu w sieci.

W niektórych przypadkach konkurencja jest tak wysoka, że trudno będzie nam finansowo przebić którąkolwiek firmę z czołówki płatnych wyników wyszukiwania. Dla nas jako przedsiębiorców liczy się tylko pierwsza strona Google a najlepiej kilka pierwszych pozycji. Jeżeli nie jesteśmy w stanie prowadzić konkurencji w postaci coraz to droższych kampanii reklamowych, to warto pomyśleć o stworzeniu wokół naszego sklepu społeczności, która będzie robiła w nim zakupy. Doskonałym pomysłem jest założenie bloga firmowego. Dzięki niemu możemy udzielać rad na tematy związane z branżą naszego sklepu internetowego oraz robić np. recenzje sprzedawanych przez nas produktów. Osoby wyszukujące tego typu informacje w sieci znajdą odpowiedź na naszym blogu i prawdopodobnie zrobią zakupy w polecanym na naszym blogu sklepie, czyli naszym sklepie.

Warto także wykorzystywać media społecznościowe. Popularny Facebook jest doskonałym narzędziem reklamy praktycznie każdej branży. Warto jednak z pewnym dystansem podchodzić do optymistycznych prognoz, jakie oferuje nam system statystyk FB. Serwis ten skupia głównie młode osoby i nie każda branża będzie dobrze widziana w ich oczach. Nie każdy sklep będzie opłacało się reklamować w tego typu portalach, jednak nie zaszkodzi, jeżeli założymy tam konto oraz stronę firmową. Należy to traktować jako jeszcze jeden kanał kontaktu z naszymi klientami. Warto jednak nie zostawiać profilu firmowego na FB samemu sobie i przynajmniej raz w tygodniu umieszczać interesujące informacje lub notki związane z tematyką sklepu – oczywiście z odesłaniem do niego. 

Z marketingowego punktu widzenia bardzo wskazane jest wykorzystanie w naszym sklepie systemu punktującego i nagradzającego zakupy. Jeżeli klient przy zakupie dostanie np. gratis lub bon na kolejne zakupy w naszym sklepie, to z pewnością do nas wróci i złoży kolejne zamówienie lub też poleci nas swoim znajomym, lub rodzinie.

Artykuł Marketing i reklama sklepu internetowego cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/13/marketing-i-reklama-sklepu-internetowego-cz-2/feed/ 0
Czy płatna reklama na FB się opłaca? https://conceptgraphica.pl/2022/12/10/czy-platna-reklama-na-fb-sie-oplaca/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/10/czy-platna-reklama-na-fb-sie-oplaca/#respond Sat, 10 Dec 2022 09:25:24 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=152 Każdy prowadzący biznes w internecie lub reklamujący w nim stacjonarny biznes powinien korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje nam dzisiejsza globalna sieć. Tylko dobrze zaplanowana i kompletna kampania reklamowa i marketingowe pozwoli nawet nowej firmie czy marce zyskać wielkie grono odbiorców i zadowolonych klientów. Oczywistą sprawą jest fakt, że pozycjonowanie oraz kampanie Google AdWords są podstawą w walce o klienta. Powoli jednak do grona tych dwóch sposobów zdobywania zainteresowania odbiorców dołączają media społecznościowe i najpopularniejszy z nich, czyli Facebook. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na założenie swojej wizytówki w tym portalu z prostego powodu – koszty są praktycznie zerowe. Wystarczy założyć konto i stworzyć stronę firmową. Takie działanie nic nas nie kosztuje poza kilkoma minutami spędzonymi przy komputerze. Warto jednak systematycznie aktualizować wpisy na naszej stronie, gdyż bez tego nasza strona będzie po prostu nieciekawy i nikt go nie polubi. Powinniśmy po dodaniu kilku wpisów zaprosić do polubienia naszych znajomych, którzy oczywiście polecą naszą stronę dalej i tak zdobędziemy pierwsze „lajki”. Kolejnym krokiem jest płatna reklama i zdobywanie lajków a tym samym odbiorców naszych treści i komunikatów publikowanych na stronie firmowej w serwisie FB. Jest to bardzo dobry sposób i w miarę tani na zdobycie wielu polubień. Jednak z doświadczenia swojego oraz wielu profesjonalistów z branży większość z tych polubień wykonywanych jest z fikcyjnych kont lub kont zagranicznych stworzonych w krajach, o których większość z nas nie ma pojęcia. Z tego powodu pieniądze wydane na płatną reklamę w FB mogą okazać się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, bo co nam po lajkach z fikcyjnych kont? Z tego powodu warto jest, zainwestować w atrakcyjne treści lub nawet konkursy, jakie urządzić można na Facebooku. Przyciągną one realnych i zaangażowanych w życie profilu obserwujących, którzy w łatwy sposób mogą stać się naszymi klientami. Wystarczy tylko zachęcić ich dyskretnie i niezbyt agresywnie do odwiedzenia naszej strony czy sklepu internetowego. Na pytanie, czy płatna reklama na FB jest opłacalna, moja odpowiedź brzmi nie. Można znacznie lepiej spożytkować te pieniądze. Warto pomyśleć nad innymi pomysłami, na przykład filmy promocyjne, które pozytywnie wpływają na odbiorców.

Artykuł Czy płatna reklama na FB się opłaca? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Każdy prowadzący biznes w internecie lub reklamujący w nim stacjonarny biznes powinien korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje nam dzisiejsza globalna sieć. Tylko dobrze zaplanowana i kompletna kampania reklamowa i marketingowe pozwoli nawet nowej firmie czy marce zyskać wielkie grono odbiorców i zadowolonych klientów.

Oczywistą sprawą jest fakt, że pozycjonowanie oraz kampanie Google AdWords są podstawą w walce o klienta. Powoli jednak do grona tych dwóch sposobów zdobywania zainteresowania odbiorców dołączają media społecznościowe i najpopularniejszy z nich, czyli Facebook. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na założenie swojej wizytówki w tym portalu z prostego powodu – koszty są praktycznie zerowe. Wystarczy założyć konto i stworzyć stronę firmową. Takie działanie nic nas nie kosztuje poza kilkoma minutami spędzonymi przy komputerze. Warto jednak systematycznie aktualizować wpisy na naszej stronie, gdyż bez tego nasza strona będzie po prostu nieciekawy i nikt go nie polubi. Powinniśmy po dodaniu kilku wpisów zaprosić do polubienia naszych znajomych, którzy oczywiście polecą naszą stronę dalej i tak zdobędziemy pierwsze „lajki”.

Kolejnym krokiem jest płatna reklama i zdobywanie lajków a tym samym odbiorców naszych treści i komunikatów publikowanych na stronie firmowej w serwisie FB. Jest to bardzo dobry sposób i w miarę tani na zdobycie wielu polubień. Jednak z doświadczenia swojego oraz wielu profesjonalistów z branży większość z tych polubień wykonywanych jest z fikcyjnych kont lub kont zagranicznych stworzonych w krajach, o których większość z nas nie ma pojęcia. Z tego powodu pieniądze wydane na płatną reklamę w FB mogą okazać się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, bo co nam po lajkach z fikcyjnych kont?

Z tego powodu warto jest, zainwestować w atrakcyjne treści lub nawet konkursy, jakie urządzić można na Facebooku. Przyciągną one realnych i zaangażowanych w życie profilu obserwujących, którzy w łatwy sposób mogą stać się naszymi klientami. Wystarczy tylko zachęcić ich dyskretnie i niezbyt agresywnie do odwiedzenia naszej strony czy sklepu internetowego. Na pytanie, czy płatna reklama na FB jest opłacalna, moja odpowiedź brzmi nie. Można znacznie lepiej spożytkować te pieniądze. Warto pomyśleć nad innymi pomysłami, na przykład filmy promocyjne, które pozytywnie wpływają na odbiorców.

Artykuł Czy płatna reklama na FB się opłaca? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/10/czy-platna-reklama-na-fb-sie-oplaca/feed/ 0
Dostawa produktów w sprzedaży internetowej https://conceptgraphica.pl/2022/12/08/dostawa-produktow-w-sprzedazy-internetowej/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/08/dostawa-produktow-w-sprzedazy-internetowej/#respond Thu, 08 Dec 2022 09:18:48 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=141 W wirtualnej sieci można poczytać bardzo wiele wręcz nieprawdopodobnych historii o tym, co klienci odnajdują w swoich przesyłkach. Wazony wkładane do kopert, soki w nieodpowiednio zabezpieczanych pudłach, cenne figurki owijane wyłącznie folią stretch… To tylko kilka przykładów. Niemal każdy zamawiał coś przez Internet i może przytoczyć wiele podobnych wspomnień. Zwyczajna książka, która uznawana jest za produkt prosty do opakowania i wysyłki, może okazać się trudną na tyle, że klient otrzyma produkt o zagiętych stronach i okładce. To, w jaki sposób produkty są pakowane w sklepach internetowych powinno stanowić zagadnienie na nie jeden artykuł, ponieważ w wielu sklepach nie zwraca się uwagi na zagadnienia odpowiednich paczek. To po stronie sprzedawcy stoi odpowiednie zabezpieczenie przesyłki Przechadzając się wśród półek magazynowych swojego sklepu możesz zorientować się, iż każdy z towarów jest całkowicie odmienny, a co za tym idzie, wymaga zupełnie innego sposobu zabezpieczeń. Zwyczajne kartony czy folie/koperty bąbelkowe nie wystarczą. Może się okazać, że będziesz potrzebować taśmy, pudełka, koperty czy skrzynki. Zwyczajna naklejka z napisem „Uwaga! Delikatny produkt!” wcale nie jest wystarczająca – to niewielka gwarancja bezpieczeństwa. Wypadki „losowe” zdarzają się nader często, a postępowania reklamacyjne u dostawców i importerów trwają bardzo długo i są kosztowne. Dlaczego więc nie zadbać o bezpieczeństwo przesyłki wcześniej? W jakie materiały więc pakować produkty? Pudełka z tzw. „ owijką” świetnie będą nadawały się do pakowania książek oraz poszczególnych produktów płaskich. Pakowanie to jest dzięki temu niezbyt skomplikowane oraz wygodne. Są one więc zbigowane, dzięki czemu można wykorzystać je do przesyłki nawet większej ilości produktów. Można także wybierać zwyczajne pudełka kartonowe, które będą niezwykle uniwersalne, które będą nadawały się do transportu niemal każdego rodzaju towaru. Warto jednak pamiętać o dodatkowych wypełnieniach – piankach, bąblach, powietrznych czy „chrupkach”.

Artykuł Dostawa produktów w sprzedaży internetowej pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W wirtualnej sieci można poczytać bardzo wiele wręcz nieprawdopodobnych historii o tym, co klienci odnajdują w swoich przesyłkach. Wazony wkładane do kopert, soki w nieodpowiednio zabezpieczanych pudłach, cenne figurki owijane wyłącznie folią stretch… To tylko kilka przykładów. Niemal każdy zamawiał coś przez Internet i może przytoczyć wiele podobnych wspomnień. Zwyczajna książka, która uznawana jest za produkt prosty do opakowania i wysyłki, może okazać się trudną na tyle, że klient otrzyma produkt o zagiętych stronach i okładce. To, w jaki sposób produkty są pakowane w sklepach internetowych powinno stanowić zagadnienie na nie jeden artykuł, ponieważ w wielu sklepach nie zwraca się uwagi na zagadnienia odpowiednich paczek.

To po stronie sprzedawcy stoi odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Przechadzając się wśród półek magazynowych swojego sklepu możesz zorientować się, iż każdy z towarów jest całkowicie odmienny, a co za tym idzie, wymaga zupełnie innego sposobu zabezpieczeń. Zwyczajne kartony czy folie/koperty bąbelkowe nie wystarczą. Może się okazać, że będziesz potrzebować taśmy, pudełka, koperty czy skrzynki. Zwyczajna naklejka z napisem „Uwaga! Delikatny produkt!” wcale nie jest wystarczająca – to niewielka gwarancja bezpieczeństwa. Wypadki „losowe” zdarzają się nader często, a postępowania reklamacyjne u dostawców i importerów trwają bardzo długo i są kosztowne. Dlaczego więc nie zadbać o bezpieczeństwo przesyłki wcześniej?

W jakie materiały więc pakować produkty?

Pudełka z tzw. „ owijką” świetnie będą nadawały się do pakowania książek oraz poszczególnych produktów płaskich. Pakowanie to jest dzięki temu niezbyt skomplikowane oraz wygodne. Są one więc zbigowane, dzięki czemu można wykorzystać je do przesyłki nawet większej ilości produktów. Można także wybierać zwyczajne pudełka kartonowe, które będą niezwykle uniwersalne, które będą nadawały się do transportu niemal każdego rodzaju towaru. Warto jednak pamiętać o dodatkowych wypełnieniach – piankach, bąblach, powietrznych czy „chrupkach”.

Artykuł Dostawa produktów w sprzedaży internetowej pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/08/dostawa-produktow-w-sprzedazy-internetowej/feed/ 0
Wszystko o producy seeding w e-biznesie https://conceptgraphica.pl/2022/12/07/wszystko-o-producy-seeding-w-e-biznesie/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/07/wszystko-o-producy-seeding-w-e-biznesie/#respond Wed, 07 Dec 2022 09:07:25 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=126 Ze względu na ogromną liczbę sklepów internetowych, wszyscy właściciele takich działalności dążą do tego, by wyróżniać się z tłumu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wydawnictwem, agencją copywriterską czy też z firmą programistyczną, ich przedstawiciele zrobią wszystko, by zachęcić do siebie klienta. Okazuje się jednak, że kosztowna reklama, emailingi czy inne działania w sieci nie okazują się kluczem do sukcesu. Sekret tkwi w zagadnieniu o nazwie „producy seeding”. Z czym to się je? Termin, o którym wcześniej wspomniano jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli jako właściciel internetowego sklepu, dążymy do ograniczenia kosztów, przy równoczesnej promocji. Jeden z czołowych badaczy Internetu potwierdził, że prawie 90% potencjalnych klientów, przed zakupieniem jakiegokolwiek produktu czy skorzystaniem z jakiejś usługi, w pierwszej kolejności sprawdzi ją w sieci. Ponadto, aż 70% z grona tych osób, oprze swoją decyzję o kupnie produktu czy usługi, na podstawie wypowiedzi internetowych celebrytów, jak blogerzy, fotoblogerzy czy youtuberzy. Spokojna głowa! Możemy mieć ten potencjał po swojej stronie, a to wszystko, dzięki „producy seeding”. Wystarczy, że próbki swojego produktu czy usługi, pozwolimy przetestować takiemu celebrycie zupełnie za darmo. Można poprosić o konstruktywną opinię, inwestując jedynie w pojedynczy gadżet czy jednostkowy produkt. Jak więc koszty wyglądają na tle wszystkich kampanii i utrzymywania całego działu marketingowego? Blogerzy i youtuberzy skupiają wokół siebie często społeczności, znacznie wykraczające swoim zasięgiem jakiekolwiek tradycyjne formy reklamy. Okaże się więc, że wysyłając jedną paczkę, trafisz do kilku rejonów na terenie całego kraju. Do tego dochodzi także „marketing szeptany” oraz opinie na forach internetowych. Czego chcieć więcej? Ważne jest jednak, byś pamiętał, że produkt powinien być dopasowany do potrzeb takiego blogera. Nie wyślemy przecież środków na potencję młodej testerce kosmetyków, która uczy, w jaki sposób robić ładny makijaż, bo po co?!

Artykuł Wszystko o producy seeding w e-biznesie pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Ze względu na ogromną liczbę sklepów internetowych, wszyscy właściciele takich działalności dążą do tego, by wyróżniać się z tłumu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wydawnictwem, agencją copywriterską czy też z firmą programistyczną, ich przedstawiciele zrobią wszystko, by zachęcić do siebie klienta. Okazuje się jednak, że kosztowna reklama, emailingi czy inne działania w sieci nie okazują się kluczem do sukcesu. Sekret tkwi w zagadnieniu o nazwie „producy seeding”.

Z czym to się je?

Termin, o którym wcześniej wspomniano jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli jako właściciel internetowego sklepu, dążymy do ograniczenia kosztów, przy równoczesnej promocji. Jeden z czołowych badaczy Internetu potwierdził, że prawie 90% potencjalnych klientów, przed zakupieniem jakiegokolwiek produktu czy skorzystaniem z jakiejś usługi, w pierwszej kolejności sprawdzi ją w sieci. Ponadto, aż 70% z grona tych osób, oprze swoją decyzję o kupnie produktu czy usługi, na podstawie wypowiedzi internetowych celebrytów, jak blogerzy, fotoblogerzy czy youtuberzy. Spokojna głowa! Możemy mieć ten potencjał po swojej stronie, a to wszystko, dzięki „producy seeding”. Wystarczy, że próbki swojego produktu czy usługi, pozwolimy przetestować takiemu celebrycie zupełnie za darmo. Można poprosić o konstruktywną opinię, inwestując jedynie w pojedynczy gadżet czy jednostkowy produkt. Jak więc koszty wyglądają na tle wszystkich kampanii i utrzymywania całego działu marketingowego? Blogerzy i youtuberzy skupiają wokół siebie często społeczności, znacznie wykraczające swoim zasięgiem jakiekolwiek tradycyjne formy reklamy. Okaże się więc, że wysyłając jedną paczkę, trafisz do kilku rejonów na terenie całego kraju. Do tego dochodzi także „marketing szeptany” oraz opinie na forach internetowych. Czego chcieć więcej?

Ważne jest jednak, byś pamiętał, że produkt powinien być dopasowany do potrzeb takiego blogera. Nie wyślemy przecież środków na potencję młodej testerce kosmetyków, która uczy, w jaki sposób robić ładny makijaż, bo po co?!

Artykuł Wszystko o producy seeding w e-biznesie pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/07/wszystko-o-producy-seeding-w-e-biznesie/feed/ 0
Google a seokatalogi – czy są opłacalne? https://conceptgraphica.pl/2022/12/06/google-a-seokatalogi-czy-sa-oplacalne/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/06/google-a-seokatalogi-czy-sa-oplacalne/#respond Tue, 06 Dec 2022 09:33:11 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=170 Skutecznie przeprowadzona kampania reklamowa powinna przynieść zamierzony skutek. Jednak koszt takiej kampanii jest dosyć spory i nie każda firma może sobie pozwolić na tak wysokie opłaty miesięczne. W zależności od rodzaju branży oraz produktu i konkurencji koszt kampanii reklamowej w internecie może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych i nie jest to kwota wygórowana. Tyle miesięcznie zapłacimy za rozreklamowanie danego produktu, marki lub firmy. Nie dziwi więc nikogo fakt, że bardzo duża liczba przedsiębiorców inwestuje w pozycjonowanie swojej strony. Jest to proces długotrwały i pierwsze wymierne efekty możemy osiągnąć dopiero po kilku miesiącach. Jednak pozycjonowanie jest znacznie bardziej opłacalne, gdyż daje efekty długofalowe. Kampania reklamowa po jej zakończeniu znika z internetu, a strona pozycjonowana jeszcze przez pewien czas od zakończenia działać agencji SEO będzie znajdowała się na górnych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie możemy zlecić firmie zajmującej się tego typu zleceniami lub wykonać je samodzielnie. Jednak bez podstawowej wiedzy samodzielne pozycjonowanie może dać odwrotne efekty w postaci spadków w wynikach wyszukiwania lub przy zbyt agresywnym pozycjonowaniu nawet nałożeniem filtra i usunięciem strony z wyników Google. Pozycjonując stronę, powinniśmy dokładnie do tego zadania się przygotować. Ważną sprawą, o jakiej powinniśmy pamiętać, jest zróżnicowanie linków, jakie odsyłają do naszej witryny internetowej. Popularne linki z tzw. seokatalogów wpływają bardzo pozytywnie na pozycję strony, jednak powinniśmy pamiętać, żeby wspierać je innymi linkami m.in. z tematycznych stron oraz forów internetowych. Nie powinniśmy przesadzać z jednym rodzajem linków, gdyż automat wyszukiwarki Google może odebrać to jako celowe i sztuczne zawyżanie wartości danej witryny i nałożyć na nas filtr wtedy cała praca pójdzie na marne. Warto zadbać także o linkowanie z różnych fraz oraz o linki bez anchorów. Wtedy wygląda to najbardziej naturalnie i zmniejsza się ryzyko nałożenia na nas kary. Odpowiadając na pytanie z początku wpisu, to tak. Linki z katalogów seo są opłacalne, ale pod warunkiem występowania także linków ze stron i katalogów zbudowanych na innych skryptach.

Artykuł Google a seokatalogi – czy są opłacalne? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Skutecznie przeprowadzona kampania reklamowa powinna przynieść zamierzony skutek. Jednak koszt takiej kampanii jest dosyć spory i nie każda firma może sobie pozwolić na tak wysokie opłaty miesięczne. W zależności od rodzaju branży oraz produktu i konkurencji koszt kampanii reklamowej w internecie może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych i nie jest to kwota wygórowana. Tyle miesięcznie zapłacimy za rozreklamowanie danego produktu, marki lub firmy.

Nie dziwi więc nikogo fakt, że bardzo duża liczba przedsiębiorców inwestuje w pozycjonowanie swojej strony. Jest to proces długotrwały i pierwsze wymierne efekty możemy osiągnąć dopiero po kilku miesiącach. Jednak pozycjonowanie jest znacznie bardziej opłacalne, gdyż daje efekty długofalowe. Kampania reklamowa po jej zakończeniu znika z internetu, a strona pozycjonowana jeszcze przez pewien czas od zakończenia działać agencji SEO będzie znajdowała się na górnych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie możemy zlecić firmie zajmującej się tego typu zleceniami lub wykonać je samodzielnie. Jednak bez podstawowej wiedzy samodzielne pozycjonowanie może dać odwrotne efekty w postaci spadków w wynikach wyszukiwania lub przy zbyt agresywnym pozycjonowaniu nawet nałożeniem filtra i usunięciem strony z wyników Google. Pozycjonując stronę, powinniśmy dokładnie do tego zadania się przygotować. Ważną sprawą, o jakiej powinniśmy pamiętać, jest zróżnicowanie linków, jakie odsyłają do naszej witryny internetowej. Popularne linki z tzw. seokatalogów wpływają bardzo pozytywnie na pozycję strony, jednak powinniśmy pamiętać, żeby wspierać je innymi linkami m.in. z tematycznych stron oraz forów internetowych.

Nie powinniśmy przesadzać z jednym rodzajem linków, gdyż automat wyszukiwarki Google może odebrać to jako celowe i sztuczne zawyżanie wartości danej witryny i nałożyć na nas filtr wtedy cała praca pójdzie na marne. Warto zadbać także o linkowanie z różnych fraz oraz o linki bez anchorów. Wtedy wygląda to najbardziej naturalnie i zmniejsza się ryzyko nałożenia na nas kary. Odpowiadając na pytanie z początku wpisu, to tak. Linki z katalogów seo są opłacalne, ale pod warunkiem występowania także linków ze stron i katalogów zbudowanych na innych skryptach.

Artykuł Google a seokatalogi – czy są opłacalne? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/06/google-a-seokatalogi-czy-sa-oplacalne/feed/ 0
Czy warto reklamować się na FB? https://conceptgraphica.pl/2022/12/05/czy-warto-reklamowac-sie-na-fb/ https://conceptgraphica.pl/2022/12/05/czy-warto-reklamowac-sie-na-fb/#respond Mon, 05 Dec 2022 09:39:05 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=176 Praktycznie każda firma, która nie reklamuje się w internecie, nie ma szansy na rozwój oraz zdobycie nowych kontraktów i klientów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego faktu i właśnie do tych osób będzie adresowany dzisiejszy wpis. Reklamować możemy się na wiele sposobów. Najpopularniejszym sposobem na reklamowanie swojej firmy i strony jest pozycjonowanie oraz reklamy m.in. Google AdWords. To właśnie te dwie metody są najczęściej wykorzystywane przez osoby chcące zwiększyć oglądalność swojej strony oraz chcących przyciągnąć nowych klientów do swojej firmy. W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, która wymaga na nas wyszukanie nowych form reklamy, gdyż poprzednie wymagają bardzo dużych nakładów kosztów. Duże firmy stać na zainwestowanie wielu tysięcy złotych w swoje kampanie, przez co nie mamy szans na przebicie się. Warto jest więc szukać alternatywnych form reklamy. Taką alternatywą jest reklama w portalach społecznościowych. Największe efekty przynosi oczywiście najpopularniejszy w naszym kraju oraz na świecie Facebook. Większość osób korzystających z internetu ma własne konta w tym portalu, więc warto wykorzystać tę wiedzę i dotrzeć do tych, którzy o naszej stronie lub marce nie mają pojęcia. Pierwszym krokiem jest stworzenie konta na FB oraz utworzenie tzw. strony. Będzie to wizytówka naszej firmy lub serwisu. Warto także zadbać o indywidualny wygląd naszej strony na popularnym „fejsie” przez zmianę nagłówka oraz miniaturki. Powinniśmy także kilka razy w tygodniu publikować ciekawe informacje nie tylko w 100% związane z naszą branżą. Popularne profile mogą zebrać nawet kilka tysięcy (a nawet więcej) polubień. Każda osoba, która polubi naszą fejsbukową stronę będzie miała podgląd na aktualności na niej umieszczanych. Osoby te mogą polecać nasz serwis innym znajomym, przez co stale poszerzamy grono naszych odbiorców. Początkowo wystarczy samo założenie konta i polecenie strony własnym znajomym. Wg wielu osób związanych z reklamą i marketingiem reklamy w portalach społecznościowych są przyszłością nowoczesnej reklamy internetowej. Social Media rozwijają się w bardzo szybkim tempie i chcąc być na czasie, powinniśmy potrafić wykorzystywać je do własnych potrzeb oraz celów.

Artykuł Czy warto reklamować się na FB? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Praktycznie każda firma, która nie reklamuje się w internecie, nie ma szansy na rozwój oraz zdobycie nowych kontraktów i klientów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego faktu i właśnie do tych osób będzie adresowany dzisiejszy wpis. Reklamować możemy się na wiele sposobów. Najpopularniejszym sposobem na reklamowanie swojej firmy i strony jest pozycjonowanie oraz reklamy m.in. Google AdWords. To właśnie te dwie metody są najczęściej wykorzystywane przez osoby chcące zwiększyć oglądalność swojej strony oraz chcących przyciągnąć nowych klientów do swojej firmy.

W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, która wymaga na nas wyszukanie nowych form reklamy, gdyż poprzednie wymagają bardzo dużych nakładów kosztów. Duże firmy stać na zainwestowanie wielu tysięcy złotych w swoje kampanie, przez co nie mamy szans na przebicie się. Warto jest więc szukać alternatywnych form reklamy. Taką alternatywą jest reklama w portalach społecznościowych. Największe efekty przynosi oczywiście najpopularniejszy w naszym kraju oraz na świecie Facebook. Większość osób korzystających z internetu ma własne konta w tym portalu, więc warto wykorzystać tę wiedzę i dotrzeć do tych, którzy o naszej stronie lub marce nie mają pojęcia.

Pierwszym krokiem jest stworzenie konta na FB oraz utworzenie tzw. strony. Będzie to wizytówka naszej firmy lub serwisu. Warto także zadbać o indywidualny wygląd naszej strony na popularnym „fejsie” przez zmianę nagłówka oraz miniaturki. Powinniśmy także kilka razy w tygodniu publikować ciekawe informacje nie tylko w 100% związane z naszą branżą. Popularne profile mogą zebrać nawet kilka tysięcy (a nawet więcej) polubień. Każda osoba, która polubi naszą fejsbukową stronę będzie miała podgląd na aktualności na niej umieszczanych. Osoby te mogą polecać nasz serwis innym znajomym, przez co stale poszerzamy grono naszych odbiorców. Początkowo wystarczy samo założenie konta i polecenie strony własnym znajomym.

Wg wielu osób związanych z reklamą i marketingiem reklamy w portalach społecznościowych są przyszłością nowoczesnej reklamy internetowej. Social Media rozwijają się w bardzo szybkim tempie i chcąc być na czasie, powinniśmy potrafić wykorzystywać je do własnych potrzeb oraz celów.

Artykuł Czy warto reklamować się na FB? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/12/05/czy-warto-reklamowac-sie-na-fb/feed/ 0
Reklama Google Adwords https://conceptgraphica.pl/2022/11/24/reklama-google-adwords/ https://conceptgraphica.pl/2022/11/24/reklama-google-adwords/#respond Thu, 24 Nov 2022 09:40:00 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=179 Decydując się na rozpoczęcie biznesu, powinniśmy zastanowić się także nad stworzeniem własnej strony www, która będzie prezentowała naszym potencjalnym klientom usługi i towary, jakie oferujemy. Praktycznie każdy z nas korzysta z internetu i w nim wyszukuje informacji o lokalnych firmach lub sklepach. Żadna nowoczesna firma nie może pozwolić sobie na brak takiej strony. Zbudowanie witryny jednak to nie wszystko. Powinna być ona dobrze rozreklamowana i wypozycjonowana. Obie te czynności powinniśmy łączyć, gdyż tylko wtedy dotrzemy do największej liczby klientów. Najlepszym sposobem na stosunkowo tanie wypromowanie swojej strony i firmy w sieci jest system Google AdWords. Proces rejestracji w systemie jest bardzo prosty. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji i już mamy stworzone konto. Teraz powinniśmy oszacować nasze możliwości finansowe i wybrać kwotę, która wg nas będzie wystarczająca na reklamę firmy w internecie. Intuicyjny panel systemu AdWords pozwala na proste stworzenie pierwszej kampanii reklamowej oraz śledzenie wyników, jakie osiągamy. Warto jest też przemyśleć słowa kluczowe, na jakie ma wyświetlać się reklama naszego serwisu www. W przypadku złego ich dobrania nasza kampania nie przyniesie zamierzonego celu, a koszty będą bardzo wysokie. Czasami nie opłaca się konkurować z dużymi firmami, które inwestują tysiące złotych miesięcznie na reklamę w konkretne frazy i wybrać mniej popularne, jednak takie, które przyniosą nam zdecydowanych klientów. Warto unikać fraz ogólnikowych, które zazwyczaj są bardzo wysoko płatne za każde kliknięcie (tak, w Google AdWords płacimy za każde kliknięcie naszą reklamę). Powinniśmy wybierać frazy, które są ściśle związane z naszą branżą. Przykładem niech będzie firma zajmująca się sprzedażą tarcz hamulcowych do samochodów. Właścicielowi takiego przedsiębiorstwa zależy na klientach, którzy szukają jego produktu, a nie innych części samochodowych. W takiej sytuacji bardziej opłacalna dla niego frazą będzie fraza klocki hamulcowe niż części samochodowe. Ścisła fraza przyciągnie tylko klientów zainteresowanych konkretnym produktem, a nie innymi produktami, których przedsiębiorca nie sprzedaje w swoim sklepie.

Artykuł Reklama Google Adwords pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Decydując się na rozpoczęcie biznesu, powinniśmy zastanowić się także nad stworzeniem własnej strony www, która będzie prezentowała naszym potencjalnym klientom usługi i towary, jakie oferujemy. Praktycznie każdy z nas korzysta z internetu i w nim wyszukuje informacji o lokalnych firmach lub sklepach. Żadna nowoczesna firma nie może pozwolić sobie na brak takiej strony. Zbudowanie witryny jednak to nie wszystko. Powinna być ona dobrze rozreklamowana i wypozycjonowana. Obie te czynności powinniśmy łączyć, gdyż tylko wtedy dotrzemy do największej liczby klientów.

Najlepszym sposobem na stosunkowo tanie wypromowanie swojej strony i firmy w sieci jest system Google AdWords. Proces rejestracji w systemie jest bardzo prosty. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji i już mamy stworzone konto. Teraz powinniśmy oszacować nasze możliwości finansowe i wybrać kwotę, która wg nas będzie wystarczająca na reklamę firmy w internecie. Intuicyjny panel systemu AdWords pozwala na proste stworzenie pierwszej kampanii reklamowej oraz śledzenie wyników, jakie osiągamy. Warto jest też przemyśleć słowa kluczowe, na jakie ma wyświetlać się reklama naszego serwisu www. W przypadku złego ich dobrania nasza kampania nie przyniesie zamierzonego celu, a koszty będą bardzo wysokie.

Czasami nie opłaca się konkurować z dużymi firmami, które inwestują tysiące złotych miesięcznie na reklamę w konkretne frazy i wybrać mniej popularne, jednak takie, które przyniosą nam zdecydowanych klientów. Warto unikać fraz ogólnikowych, które zazwyczaj są bardzo wysoko płatne za każde kliknięcie (tak, w Google AdWords płacimy za każde kliknięcie naszą reklamę). Powinniśmy wybierać frazy, które są ściśle związane z naszą branżą. Przykładem niech będzie firma zajmująca się sprzedażą tarcz hamulcowych do samochodów. Właścicielowi takiego przedsiębiorstwa zależy na klientach, którzy szukają jego produktu, a nie innych części samochodowych. W takiej sytuacji bardziej opłacalna dla niego frazą będzie fraza klocki hamulcowe niż części samochodowe. Ścisła fraza przyciągnie tylko klientów zainteresowanych konkretnym produktem, a nie innymi produktami, których przedsiębiorca nie sprzedaje w swoim sklepie.

Artykuł Reklama Google Adwords pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/11/24/reklama-google-adwords/feed/ 0
Czy warto jest prowadzić bloga firmowego? https://conceptgraphica.pl/2022/11/23/czy-warto-jest-prowadzic-bloga-firmowego/ https://conceptgraphica.pl/2022/11/23/czy-warto-jest-prowadzic-bloga-firmowego/#respond Wed, 23 Nov 2022 09:32:08 +0000 https://conceptgraphica.pl/?p=167 Internet jest wspaniałym narzędziem do prowadzenia oraz rozwijania biznesu praktycznie w każdej branży. Większość z nas wykorzystuje internet do zabawy, pracy oraz jako źródło informacji na temat wszelkiego rodzaju produktów. Warto jest więc zadbać o to, aby potencjalni klienci trafili właśnie na naszą firmę i oferowany przez nas produkt lub usługę. Sposobów na to jest wiele. Jednym z nich jest pozycjonowanie strony firmowej lub sklepu. Jest to działanie dosyć długotrwałe jednak przynoszące wymierne efekty. Możemy także reklamować swoją firmę w internecie za pomocą różnego rodzaju narzędzi m.in. Google AdWords, kampanii reklamowych na tematycznych portalach lub organizacji konkursów. Możemy też udzielać się w social mediach i stworzyć wizytówkę naszej firmy w najpopularniejszych portalach społecznościowych, a następnie aktualizować na niej informacje, umieszczać ciekawe wpisy, które przyciągną osoby zainteresowaną daną tematyką. Bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym zaistnieć w świadomości klienta jest prowadzenie bloga firmowego. Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na tego typu rozwiązanie z prostego powodu – jest to tanie rozwiązanie, które daje duże korzyści. Posłużę się przykładem firmy prowadzącej sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci, niemowląt oraz mam. Firma ta ma piękny sklep, dobrze zatowarowany i intuicyjny w obsłudze, jednak konkurencja w tej branży jest bardzo duża i ciężko wybić się, a nie każdego stać na wydanie kilku lub nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie na reklamę. Dla takiej firmy idealnym rozwiązaniem jest założenie bloga o tematyce zbliżonej do oferty sklepu. Na blogu copywriter umieszcza artykuły na temat poszczególnych produktów, porównania i dodatkowe informacje lub ciekawostki. Oczywiście każdy artykuł lub duża część z nich odsyła do konkretnego produktu w naszym sklepie. W ten sposób osoby poszukujące w sieci porad lub rankingów produktów znajduje naszego bloga i od razu dostaje informację, że dany produkt znajdzie w naszym sklepie. Przy dobrze prowadzonym blogu możemy często znacznie ograniczyć wydatki na reklamę oraz zwiększyć opłacalność naszego biznesu.

Artykuł Czy warto jest prowadzić bloga firmowego? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Internet jest wspaniałym narzędziem do prowadzenia oraz rozwijania biznesu praktycznie w każdej branży. Większość z nas wykorzystuje internet do zabawy, pracy oraz jako źródło informacji na temat wszelkiego rodzaju produktów. Warto jest więc zadbać o to, aby potencjalni klienci trafili właśnie na naszą firmę i oferowany przez nas produkt lub usługę. Sposobów na to jest wiele.

Jednym z nich jest pozycjonowanie strony firmowej lub sklepu. Jest to działanie dosyć długotrwałe jednak przynoszące wymierne efekty. Możemy także reklamować swoją firmę w internecie za pomocą różnego rodzaju narzędzi m.in. Google AdWords, kampanii reklamowych na tematycznych portalach lub organizacji konkursów. Możemy też udzielać się w social mediach i stworzyć wizytówkę naszej firmy w najpopularniejszych portalach społecznościowych, a następnie aktualizować na niej informacje, umieszczać ciekawe wpisy, które przyciągną osoby zainteresowaną daną tematyką.

Bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym zaistnieć w świadomości klienta jest prowadzenie bloga firmowego. Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na tego typu rozwiązanie z prostego powodu – jest to tanie rozwiązanie, które daje duże korzyści. Posłużę się przykładem firmy prowadzącej sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci, niemowląt oraz mam. Firma ta ma piękny sklep, dobrze zatowarowany i intuicyjny w obsłudze, jednak konkurencja w tej branży jest bardzo duża i ciężko wybić się, a nie każdego stać na wydanie kilku lub nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie na reklamę. Dla takiej firmy idealnym rozwiązaniem jest założenie bloga o tematyce zbliżonej do oferty sklepu. Na blogu copywriter umieszcza artykuły na temat poszczególnych produktów, porównania i dodatkowe informacje lub ciekawostki. Oczywiście każdy artykuł lub duża część z nich odsyła do konkretnego produktu w naszym sklepie. W ten sposób osoby poszukujące w sieci porad lub rankingów produktów znajduje naszego bloga i od razu dostaje informację, że dany produkt znajdzie w naszym sklepie. Przy dobrze prowadzonym blogu możemy często znacznie ograniczyć wydatki na reklamę oraz zwiększyć opłacalność naszego biznesu.

Artykuł Czy warto jest prowadzić bloga firmowego? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://conceptgraphica.pl/2022/11/23/czy-warto-jest-prowadzic-bloga-firmowego/feed/ 0