Content Marketing SEO Porady i wskazówki Thu, 07 Apr 2022 10:16:00 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=6.1 Content Marketing – co to takiego? http://conceptgraphica.pl/2022/04/07/content-marketing-co-to-takiego/ http://conceptgraphica.pl/2022/04/07/content-marketing-co-to-takiego/#respond Thu, 07 Apr 2022 10:15:59 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=84 W ostatnich miesiącach w sieci króluje fraza content marketing. Wiele osób zastanawia się o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego całe gro specjalistów tak się tym zachwyca. W tym artykule postanowiliśmy nieco dokładniej opisać Ci te wszystkie procesy, aby content marketing nie stanowił dla Ciebie wyłącznie dziwnego i niezrozumiałego stwierdzenia. Czym jest content marketing? Można powiedzieć, że jest to szeroko pojęta treść, której w sieci nie brakuje. Nie chodzi tutaj wyłącznie o artykuły na blogach, ale również posty na profilach społecznościowych, infografiki, czy filmy wideo. Ja na razie wiele firm skupia się przede wszystkim na treściach pisanych, jednakże wideo zdobywa coraz większą popularność, więc za jakiś czas może się to wszystko zmienić. W czym pomaga content marketing? Przede wszystkim jest wykorzystywany do promocji różnorakich usług i firm. To potężne narzędzia, które przy odpowiednim zaplanowaniu strategicznym mogą przynosić naprawdę solidne rezultaty. Codziennie na całym świecie powstają nowe filmy, artykuły, czy jeszcze inne treści, dzięki którym firmy mogą docierać do świadomości swoich potencjalnych klientów. Niewątpliwą zaletą content marketingu jest fakt, że nie jest to tradycyjna reklama, w której liczy się przede wszystkim agresywny przekaz marketingowy. W tym wypadku mamy do czynienia z dawaniem użytkownikom olbrzymiej wartości, która nie odstrasza go, ale dodatkowo zachęca do sprawdzenia produktów, czy usług, które oferujemy. Najlepsze jest to, że content marketing może przybierać najróżniejsze formy i na pewno będziesz w stanie stworzyć coś atrakcyjnego dla Twojej grupy docelowej. Jest to ważne, aby przekaz nie był w żaden sposób sztampowy i nudny, gdyż wtedy jego wartość znacznie się obniża w oczach potencjalnego odbiorcy. Żeby content marketing działał jak należy, to będziesz musiał solidnie przeanalizować swoją grupę docelową, aby zaoferować jak najbardziej dopasowany przekaz. Warto jest na to poświęcić swój czas, ponieważ z pewnością nie pożałujesz i jedynie na tym zyskasz. Czy warto zatrudniać specjalistów? Jeśli czujesz, że sam nie dasz sobie rady z tworzeniem treści, to tak. Jak najbardziej warto byłoby w tym celu wynająć ludzi, którzy się na tym znają i pomogą Ci zaplanować kolejne działania w oparciu o content marketing. W ten sposób szybko zaczniesz budować swoje grono odbiorców i nie zawiedziesz się na tym sposobie pozyskiwania klientów. 

Artykuł Content Marketing – co to takiego? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W ostatnich miesiącach w sieci króluje fraza content marketing. Wiele osób zastanawia się o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego całe gro specjalistów tak się tym zachwyca. W tym artykule postanowiliśmy nieco dokładniej opisać Ci te wszystkie procesy, aby content marketing nie stanowił dla Ciebie wyłącznie dziwnego i niezrozumiałego stwierdzenia.

Czym jest content marketing?

Można powiedzieć, że jest to szeroko pojęta treść, której w sieci nie brakuje. Nie chodzi tutaj wyłącznie o artykuły na blogach, ale również posty na profilach społecznościowych, infografiki, czy filmy wideo. Ja na razie wiele firm skupia się przede wszystkim na treściach pisanych, jednakże wideo zdobywa coraz większą popularność, więc za jakiś czas może się to wszystko zmienić.

W czym pomaga content marketing?

Przede wszystkim jest wykorzystywany do promocji różnorakich usług i firm. To potężne narzędzia, które przy odpowiednim zaplanowaniu strategicznym mogą przynosić naprawdę solidne rezultaty. Codziennie na całym świecie powstają nowe filmy, artykuły, czy jeszcze inne treści, dzięki którym firmy mogą docierać do świadomości swoich potencjalnych klientów.

Niewątpliwą zaletą content marketingu jest fakt, że nie jest to tradycyjna reklama, w której liczy się przede wszystkim agresywny przekaz marketingowy. W tym wypadku mamy do czynienia z dawaniem użytkownikom olbrzymiej wartości, która nie odstrasza go, ale dodatkowo zachęca do sprawdzenia produktów, czy usług, które oferujemy.

Najlepsze jest to, że content marketing może przybierać najróżniejsze formy i na pewno będziesz w stanie stworzyć coś atrakcyjnego dla Twojej grupy docelowej. Jest to ważne, aby przekaz nie był w żaden sposób sztampowy i nudny, gdyż wtedy jego wartość znacznie się obniża w oczach potencjalnego odbiorcy.

Żeby content marketing działał jak należy, to będziesz musiał solidnie przeanalizować swoją grupę docelową, aby zaoferować jak najbardziej dopasowany przekaz. Warto jest na to poświęcić swój czas, ponieważ z pewnością nie pożałujesz i jedynie na tym zyskasz.

Czy warto zatrudniać specjalistów?

Jeśli czujesz, że sam nie dasz sobie rady z tworzeniem treści, to tak. Jak najbardziej warto byłoby w tym celu wynająć ludzi, którzy się na tym znają i pomogą Ci zaplanować kolejne działania w oparciu o content marketing. W ten sposób szybko zaczniesz budować swoje grono odbiorców i nie zawiedziesz się na tym sposobie pozyskiwania klientów. 

Artykuł Content Marketing – co to takiego? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/04/07/content-marketing-co-to-takiego/feed/ 0
Strony „satelitarne celowe” – czym są i jak wykorzystać ich potencjał? http://conceptgraphica.pl/2022/03/16/strony-satelitarne-celowe-czym-sa-i-jak-wykorzystac-ich-potencjal/ http://conceptgraphica.pl/2022/03/16/strony-satelitarne-celowe-czym-sa-i-jak-wykorzystac-ich-potencjal/#respond Wed, 16 Mar 2022 15:34:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=63 Google na bieżąco wprowadza różne algorytmy, ciągle zmienia sposób działania swoich robotów wyszukiwarki, aby eliminować spam. W dobie tych wszystkich modyfikacji wykształciło się inne rozwiązanie, które nazywane jest stroną satelitarną celową. Tego typu strona jest tworzona w różnych celach, w zależności od tego, w jaki sposób jest prowadzona cała kampania marketingowa. Może to być np. sprzedaż pozostałości danej kolekcji, czy też mające na celu zbieranie bazy mailingowej. Ktoś inny może chcieć dodatkowo wypozycjonować pewne frazy oraz wybraną przez siebie witrynę. Tak naprawdę, tego typu powodów może być naprawdę wiele. Czym strona satelitarna nie jest? Wiele osób strony satelitarne celowe mylą z tzw. landing pages. Na wstępie chcemy powiedzieć, że w żadnym wypadku niczym takim ona nie jest, aczkolwiek należy powiedzieć, że ich cel jest bardzo zbliżony. Jakie zalety ma strona satelitarna? Tego typu strony są tworzone przede wszystkim w celu jak najszybszego zwiększenia widoczności marki w internecie. Jednym z najważniejszych założeń jest pozyskiwanie nowego ruchu, jak również prezentacja swojej oferty jeszcze szerszemu gronu osób. Jeśli jakiś użytkownik odwiedzi stronę „matkę”, to wcale nie musi od razu dokonać właśnie na niej zakupu. Warto jest zadbać o to, aby w wynikach wyszukiwania, najlepiej na pierwszej stronie znalazła się również odpowiednia strona satelitarna dla serwisu „matki”. Dzięki temu zwiększasz szanse na to, że ktoś faktycznie zdecyduje się na zakup danego towaru, co na pewno jest dla Ciebie niezwykle ważne.   Oczywiście wszystko należy stale monitorować, z czym nie powinno by ć najmniejszych problemów, ponieważ obecnie nie brakuje doskonałych narzędzi, które Ci to umożliwią. Dzięki temu bardzo szybko można przekonać się na ile działania w pozycjonowaniu są skuteczne i gdzie ewentualnie należy wprowadzić niezbędne zmiany, aby ta skuteczność była możliwie jak najwyższa. Dodatkowo polecamy zbieranie informacji na temat każdego z klientów i tutaj z pomocą również przychodzą nowoczesne narzędzia analityczne, dzięki którym możesz bardzo szybko poznać sposób działania użytkownika oraz jego potencjalne oczekiwania. 

Artykuł Strony „satelitarne celowe” – czym są i jak wykorzystać ich potencjał? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Google na bieżąco wprowadza różne algorytmy, ciągle zmienia sposób działania swoich robotów wyszukiwarki, aby eliminować spam. W dobie tych wszystkich modyfikacji wykształciło się inne rozwiązanie, które nazywane jest stroną satelitarną celową.

Tego typu strona jest tworzona w różnych celach, w zależności od tego, w jaki sposób jest prowadzona cała kampania marketingowa. Może to być np. sprzedaż pozostałości danej kolekcji, czy też mające na celu zbieranie bazy mailingowej. Ktoś inny może chcieć dodatkowo wypozycjonować pewne frazy oraz wybraną przez siebie witrynę. Tak naprawdę, tego typu powodów może być naprawdę wiele.

Czym strona satelitarna nie jest?

Wiele osób strony satelitarne celowe mylą z tzw. landing pages. Na wstępie chcemy powiedzieć, że w żadnym wypadku niczym takim ona nie jest, aczkolwiek należy powiedzieć, że ich cel jest bardzo zbliżony.

Jakie zalety ma strona satelitarna?

Tego typu strony są tworzone przede wszystkim w celu jak najszybszego zwiększenia widoczności marki w internecie. Jednym z najważniejszych założeń jest pozyskiwanie nowego ruchu, jak również prezentacja swojej oferty jeszcze szerszemu gronu osób. Jeśli jakiś użytkownik odwiedzi stronę „matkę”, to wcale nie musi od razu dokonać właśnie na niej zakupu. Warto jest zadbać o to, aby w wynikach wyszukiwania, najlepiej na pierwszej stronie znalazła się również odpowiednia strona satelitarna dla serwisu „matki”. Dzięki temu zwiększasz szanse na to, że ktoś faktycznie zdecyduje się na zakup danego towaru, co na pewno jest dla Ciebie niezwykle ważne.  

Oczywiście wszystko należy stale monitorować, z czym nie powinno by ć najmniejszych problemów, ponieważ obecnie nie brakuje doskonałych narzędzi, które Ci to umożliwią. Dzięki temu bardzo szybko można przekonać się na ile działania w pozycjonowaniu są skuteczne i gdzie ewentualnie należy wprowadzić niezbędne zmiany, aby ta skuteczność była możliwie jak najwyższa.

Dodatkowo polecamy zbieranie informacji na temat każdego z klientów i tutaj z pomocą również przychodzą nowoczesne narzędzia analityczne, dzięki którym możesz bardzo szybko poznać sposób działania użytkownika oraz jego potencjalne oczekiwania. 

Artykuł Strony „satelitarne celowe” – czym są i jak wykorzystać ich potencjał? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/03/16/strony-satelitarne-celowe-czym-sa-i-jak-wykorzystac-ich-potencjal/feed/ 0
Content Marketing – Magiczny sposób na SEO http://conceptgraphica.pl/2022/03/15/content-marketing-magiczny-sposob-na-seo/ http://conceptgraphica.pl/2022/03/15/content-marketing-magiczny-sposob-na-seo/#respond Tue, 15 Mar 2022 15:51:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=95 Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej firm poszukuje magicznych sposobów na to, aby szybko zyskać popularność w internecie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ każdemu zależy na większej sprzedaży produktów i usług. Jednakże problem pojawia się wtedy, kiedy faktycznie zaczynamy wierzyć w to, że istnieje taki wyłącznie jeden magiczny przycisk, który wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście są pewne działania, które mogą znacznie przyśpieszyć wszystkie procesy pozyskiwania lojalnych klientów, jednakże nie jest to wcale takie proste. Jednym z nich jest content marketing. Czy to jest magiczna pigułka? Owszem, content marketing może być prawdziwym motorem napędowym dla Twojej firmy, jednakże tylko wtedy, kiedy go właściwie zaplanujesz. Nie obędzie się tutaj bez odpowiedniej strategii, która będzie kładła nacisk na wybrane cele. Wiele osób myśli, że content marketing to tylko i wyłącznie słowo pisane. Nic bardziej mylnego, bowiem na to zagadnienie składa się bardzo wiele różnych form treści. Możesz zamieszczać różne infografiki na fanpage, publikować posty na blogu, czy np. wideo. Czyli jak widzisz, jest to wszystko, co może zainteresować Twoim potencjalnych czytelników lub widzów. W jaki sposób content marketing wpływa na SEO? Przede wszystkim wszystko będzie zależało od tego, jak bardzo wartościową treść zamierzasz publikować. Najlepiej skupiać się na tym, czego jeszcze w sieci nie ma lub rozbudować obecne tematyki o kolejne rozwiązania. Jest to bardzo ważne, ponieważ to najbardziej napędza ruch. Dodatkowo warto jest publikować teksty na blogu zgodnie z zasadami SEO. Oczywiście nie mówimy tutaj o sztucznym faszerowaniu każdego tekstu słowami kluczowymi, bo w oczach czytelnika będzie to wyglądało brzydko i z pewnością wyczuje, iż bardziej zależy Ci na wyszukiwarce niż na nim. Treść powinna w pierwszej kolejności skupiać się na Twoich odbiorcach. Dawaj tak wiele merytorycznej treści, jak tylko możesz i zawsze wyczerpuj temat. Content marketing daje spore możliwości, ale tylko pod jednym warunkiem. Musisz robić go w swojej branży lepiej od innych firm. Dopiero wtedy zaczniesz zauważać prawdziwe i mierzalne efekty. Mamy nadzieję, że nasz wpis przynajmniej troch rozjaśnił Ci podstawowe zagadnienia i teraz już nieco chłodniejszym okiem patrzysz na działania content marketingowe. Z pewnością jednak, jeśli chcesz zwiększyć popularność marki, to będziesz musiał je wdrożyć u siebie. 

Artykuł Content Marketing – Magiczny sposób na SEO pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej firm poszukuje magicznych sposobów na to, aby szybko zyskać popularność w internecie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ każdemu zależy na większej sprzedaży produktów i usług. Jednakże problem pojawia się wtedy, kiedy faktycznie zaczynamy wierzyć w to, że istnieje taki wyłącznie jeden magiczny przycisk, który wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście są pewne działania, które mogą znacznie przyśpieszyć wszystkie procesy pozyskiwania lojalnych klientów, jednakże nie jest to wcale takie proste. Jednym z nich jest content marketing.

Czy to jest magiczna pigułka?

Owszem, content marketing może być prawdziwym motorem napędowym dla Twojej firmy, jednakże tylko wtedy, kiedy go właściwie zaplanujesz. Nie obędzie się tutaj bez odpowiedniej strategii, która będzie kładła nacisk na wybrane cele.

Wiele osób myśli, że content marketing to tylko i wyłącznie słowo pisane. Nic bardziej mylnego, bowiem na to zagadnienie składa się bardzo wiele różnych form treści. Możesz zamieszczać różne infografiki na fanpage, publikować posty na blogu, czy np. wideo.

Czyli jak widzisz, jest to wszystko, co może zainteresować Twoim potencjalnych czytelników lub widzów.

W jaki sposób content marketing wpływa na SEO?

Przede wszystkim wszystko będzie zależało od tego, jak bardzo wartościową treść zamierzasz publikować. Najlepiej skupiać się na tym, czego jeszcze w sieci nie ma lub rozbudować obecne tematyki o kolejne rozwiązania. Jest to bardzo ważne, ponieważ to najbardziej napędza ruch.

Dodatkowo warto jest publikować teksty na blogu zgodnie z zasadami SEO. Oczywiście nie mówimy tutaj o sztucznym faszerowaniu każdego tekstu słowami kluczowymi, bo w oczach czytelnika będzie to wyglądało brzydko i z pewnością wyczuje, iż bardziej zależy Ci na wyszukiwarce niż na nim. Treść powinna w pierwszej kolejności skupiać się na Twoich odbiorcach. Dawaj tak wiele merytorycznej treści, jak tylko możesz i zawsze wyczerpuj temat.

Content marketing daje spore możliwości, ale tylko pod jednym warunkiem. Musisz robić go w swojej branży lepiej od innych firm. Dopiero wtedy zaczniesz zauważać prawdziwe i mierzalne efekty.

Mamy nadzieję, że nasz wpis przynajmniej troch rozjaśnił Ci podstawowe zagadnienia i teraz już nieco chłodniejszym okiem patrzysz na działania content marketingowe. Z pewnością jednak, jeśli chcesz zwiększyć popularność marki, to będziesz musiał je wdrożyć u siebie. 

Artykuł Content Marketing – Magiczny sposób na SEO pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/03/15/content-marketing-magiczny-sposob-na-seo/feed/ 0
Jak content służy stronie internetowej? Część 1 http://conceptgraphica.pl/2022/03/12/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1/ http://conceptgraphica.pl/2022/03/12/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1/#respond Sat, 12 Mar 2022 15:46:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=86 W poprzednim artykule powiedzieliśmy sobie o tym, dlaczego warto w ogóle inwestować w content marketing i co on może dać Twojej firmie na dłuższą metę. W tym artykule kontynuujemy ten temat, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to szereg ważnych zagadnień, na których warto się skupić. Jak tworzyć treści? Jeśli dysponujesz czasem oraz chęciami, to zawsze możesz tworzyć artykuły na swój blog firmowy samodzielnie i bez niczyjej pomocy. Jednakże jeśli chodzi o większe firmy, to lepiej jest to zlecić, gdyż przeważnie jako prezes mamy niemało innych spraw na głowie, którymi koniecznie trzeba się zająć. W tym miejscu dochodzimy do punktu, gdzie chcemy polecić Ci zatrudnienie profesjonalnego copywritera. To właśnie ta osoba zadba o to, aby wszystko było w jak najlepszym porządku i dostarczy Ci najwyższej jakości treści. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie kompletną strategię content marketingową wraz z terminami poszczególnych publikacji, co jest niezwykle ważne. Co dalej z artykułem? Kiedy treść jest już gotowa, to należy zastanowić się nad tym, jak dotrzeć z nią do potencjalnych odbiorców. Nie musimy Ci przecież tłumaczyć, że nawet najlepszy artykuł nic nie da, jeśli nie trafisz z nim do swojej grupy docelowej. Jednym z miejsc, w którym musisz go umieścić będzie oczywiście Twój blog firmowy. Warto jest posiadać takie miejsce, bowiem możesz mieć wtedy nad nim całkowitą kontrolę i decydować co tam będzie publikowane. Można również decydować się na publikację artykułów na platformach zewnętrznych. Tutaj jednak uczulamy na to, aby nie duplikować treści. Czyli jeśli umieściłeś jakiś wpis na innym serwisie niż Twój blog, to nie możesz tego samego publikować również na swojej stronie. Nie jest to traktowane zbyt dobrze przez algorytmy wyszukiwarek i może Ci jedynie przysporzyć większej ilości problemów. Co daje Ci dobra treść? Przede wszystkim pokazujesz ludziom, że zależy Ci nie tylko na tym, aby im coś sprzedać, ale przede wszystkim rozwiązać ich problemy. To bardzo ważne, bo pozwala Ci budować relacje z czytelnikami, którzy za jakiś czas zaufają Ci na tyle, żeby zostać również Twoimi klientami. Warto więc zamieszczać odnośniki do swoich publikacji w social media, czy na blogach, gdyż to w perspektywie czasowej przyniesie wymierne korzyści. Na pewno nie możesz zamykać się na content marketing, gdyż jest to jedno z lepszych źródeł do pozyskiwania nowych klientów. 

Artykuł Jak content służy stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
W poprzednim artykule powiedzieliśmy sobie o tym, dlaczego warto w ogóle inwestować w content marketing i co on może dać Twojej firmie na dłuższą metę. W tym artykule kontynuujemy ten temat, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to szereg ważnych zagadnień, na których warto się skupić.

Jak tworzyć treści?

Jeśli dysponujesz czasem oraz chęciami, to zawsze możesz tworzyć artykuły na swój blog firmowy samodzielnie i bez niczyjej pomocy. Jednakże jeśli chodzi o większe firmy, to lepiej jest to zlecić, gdyż przeważnie jako prezes mamy niemało innych spraw na głowie, którymi koniecznie trzeba się zająć.

W tym miejscu dochodzimy do punktu, gdzie chcemy polecić Ci zatrudnienie profesjonalnego copywritera. To właśnie ta osoba zadba o to, aby wszystko było w jak najlepszym porządku i dostarczy Ci najwyższej jakości treści. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie kompletną strategię content marketingową wraz z terminami poszczególnych publikacji, co jest niezwykle ważne.

Co dalej z artykułem?

Kiedy treść jest już gotowa, to należy zastanowić się nad tym, jak dotrzeć z nią do potencjalnych odbiorców. Nie musimy Ci przecież tłumaczyć, że nawet najlepszy artykuł nic nie da, jeśli nie trafisz z nim do swojej grupy docelowej.

Jednym z miejsc, w którym musisz go umieścić będzie oczywiście Twój blog firmowy. Warto jest posiadać takie miejsce, bowiem możesz mieć wtedy nad nim całkowitą kontrolę i decydować co tam będzie publikowane.

Można również decydować się na publikację artykułów na platformach zewnętrznych. Tutaj jednak uczulamy na to, aby nie duplikować treści. Czyli jeśli umieściłeś jakiś wpis na innym serwisie niż Twój blog, to nie możesz tego samego publikować również na swojej stronie. Nie jest to traktowane zbyt dobrze przez algorytmy wyszukiwarek i może Ci jedynie przysporzyć większej ilości problemów.

Co daje Ci dobra treść?

Przede wszystkim pokazujesz ludziom, że zależy Ci nie tylko na tym, aby im coś sprzedać, ale przede wszystkim rozwiązać ich problemy. To bardzo ważne, bo pozwala Ci budować relacje z czytelnikami, którzy za jakiś czas zaufają Ci na tyle, żeby zostać również Twoimi klientami.

Warto więc zamieszczać odnośniki do swoich publikacji w social media, czy na blogach, gdyż to w perspektywie czasowej przyniesie wymierne korzyści. Na pewno nie możesz zamykać się na content marketing, gdyż jest to jedno z lepszych źródeł do pozyskiwania nowych klientów. 

Artykuł Jak content służy stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/03/12/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1/feed/ 0
Optymalizacja TITTLE pod kątem wyszukiwarki – jak się za to zabrać? http://conceptgraphica.pl/2022/02/25/optymalizacja-tittle-pod-katem-wyszukiwarki-jak-sie-za-to-zabrac/ http://conceptgraphica.pl/2022/02/25/optymalizacja-tittle-pod-katem-wyszukiwarki-jak-sie-za-to-zabrac/#respond Fri, 25 Feb 2022 15:32:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=59 Nie da się zaprzeczyć, że tytuł strony to jeden z jej najważniejszych elementów i zdecydowanie radzimy Ci się na nim jak najmocniej skupić. Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, kiedy to dostęp do wiedzy jest tak szeroki, iż nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z przygotowaniem właściwych znaczników TITLE. Niemniej jednak wciąż niemała liczba webmasterów ma z tym problemy. Co to w ogóle jest TITLE? Najprościej rzecz ujmując jest to nic innego jak tytuł witryny, czy danej podstrony serwisu. W kodzie znaku jest on widoczny pomiędzy specjalnymi znacznikami sekcji. Można powiedzieć, że title poniekąd opisuje zawartość danej podstrony. Jakie są najczęściej popełniane błędy? Przede wszystkim wśród błędów króluje powtarzanie tagu TITLE na każdej podstronie, czyli nie zmieniamy go i cały czas mamy do czynienia są tą samą nazwą. Dla wyszukiwarki nie jest to zbyt atrakcyjne rozwiązanie i zdecydowanie warto byłoby w zależności od danej podstrony wprowadzić inne TITLE. Nie marnuj miejsca w tytule na zupełnie niepotrzebne frazy typu STRONA GŁÓWNA, czy WITAJ. Być może jeśli chodzi o sens marketingowy umieszczanie tego typu zwrotów ma jakiś sens, jednakże jeśli mówimy o optymalizacji serwisu, to warto jest ich unikać. Pamiętaj również o tym, aby nagminnie nie upychać różnych słów kluczowych w TITLE, gdyż poniekąd jest to marnowanie miejsca, o którym pisaliśmy powyżej. Jak przygotować TITLE? Przede wszystkim nie może to być zbyt krótki, ponieważ nie będziesz w stanie wykorzystać potencjału, który oferuje ta możliwość. Z kolei zbyt długi tag TITLE nie będzie w całości wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Idealne długość do 55-70 znaków bez spacji. Jest też kilka źródeł, które podają, iż aby TITLE był wyświetlany prawidłowo, to nie może jego szerokość przekraczać 512 pixeli. Ważne znaczenie ma tutaj również kolejność słów kluczowych. W pierwszej kolejności powinieneś umieścić takie, na których najbardziej Ci zależy i mają dla Ciebie duże znaczenie. Nie zapominaj również o unikalności TITLE, bowiem w przypadku pozycjonowania takie zabiegi są niezbędne. Dzięki temu będziesz mógł stopniowo notować wyższe wskaźniki odwiedzin Twoich serwisów.  Nie da się zaprzeczyć, że tytuł strony to jeden z jej najważniejszych elementów i zdecydowanie radzimy Ci się na nim jak najmocniej skupić. Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, kiedy to dostęp do wiedzy jest tak szeroki, iż nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z przygotowaniem właściwych znaczników TITLE. Niemniej jednak wciąż niemała liczba webmasterów ma z tym problemy. Co to w ogóle jest TITLE? Najprościej rzecz ujmując jest to nic innego jak tytuł witryny, czy danej podstrony serwisu. W kodzie znaku jest on widoczny pomiędzy specjalnymi znacznikami sekcji. Można powiedzieć, że title poniekąd opisuje zawartość danej podstrony. Jakie są najczęściej popełniane błędy? Przede wszystkim wśród błędów króluje powtarzanie tagu TITLE na każdej podstronie, czyli nie zmieniamy go i cały czas mamy do czynienia są tą samą nazwą. Dla wyszukiwarki nie jest to zbyt atrakcyjne rozwiązanie i zdecydowanie warto byłoby w zależności od danej podstrony wprowadzić inne TITLE. Nie marnuj miejsca w tytule na zupełnie niepotrzebne frazy typu STRONA GŁÓWNA, czy WITAJ. Być może jeśli chodzi o sens marketingowy umieszczanie tego typu zwrotów […]

Artykuł Optymalizacja TITTLE pod kątem wyszukiwarki – jak się za to zabrać? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Nie da się zaprzeczyć, że tytuł strony to jeden z jej najważniejszych elementów i zdecydowanie radzimy Ci się na nim jak najmocniej skupić. Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, kiedy to dostęp do wiedzy jest tak szeroki, iż nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z przygotowaniem właściwych znaczników TITLE. Niemniej jednak wciąż niemała liczba webmasterów ma z tym problemy.

Co to w ogóle jest TITLE?

Najprościej rzecz ujmując jest to nic innego jak tytuł witryny, czy danej podstrony serwisu. W kodzie znaku jest on widoczny pomiędzy specjalnymi znacznikami sekcji. Można powiedzieć, że title poniekąd opisuje zawartość danej podstrony.

Jakie są najczęściej popełniane błędy?

Przede wszystkim wśród błędów króluje powtarzanie tagu TITLE na każdej podstronie, czyli nie zmieniamy go i cały czas mamy do czynienia są tą samą nazwą. Dla wyszukiwarki nie jest to zbyt atrakcyjne rozwiązanie i zdecydowanie warto byłoby w zależności od danej podstrony wprowadzić inne TITLE.

Nie marnuj miejsca w tytule na zupełnie niepotrzebne frazy typu STRONA GŁÓWNA, czy WITAJ. Być może jeśli chodzi o sens marketingowy umieszczanie tego typu zwrotów ma jakiś sens, jednakże jeśli mówimy o optymalizacji serwisu, to warto jest ich unikać.

Pamiętaj również o tym, aby nagminnie nie upychać różnych słów kluczowych w TITLE, gdyż poniekąd jest to marnowanie miejsca, o którym pisaliśmy powyżej.

Jak przygotować TITLE?

Przede wszystkim nie może to być zbyt krótki, ponieważ nie będziesz w stanie wykorzystać potencjału, który oferuje ta możliwość. Z kolei zbyt długi tag TITLE nie będzie w całości wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Idealne długość do 55-70 znaków bez spacji. Jest też kilka źródeł, które podają, iż aby TITLE był wyświetlany prawidłowo, to nie może jego szerokość przekraczać 512 pixeli.

Ważne znaczenie ma tutaj również kolejność słów kluczowych. W pierwszej kolejności powinieneś umieścić takie, na których najbardziej Ci zależy i mają dla Ciebie duże znaczenie. Nie zapominaj również o unikalności TITLE, bowiem w przypadku pozycjonowania takie zabiegi są niezbędne. Dzięki temu będziesz mógł stopniowo notować wyższe wskaźniki odwiedzin Twoich serwisów. 

Nie da się zaprzeczyć, że tytuł strony to jeden z jej najważniejszych elementów i zdecydowanie radzimy Ci się na nim jak najmocniej skupić. Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, kiedy to dostęp do wiedzy jest tak szeroki, iż nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z przygotowaniem właściwych znaczników TITLE. Niemniej jednak wciąż niemała liczba webmasterów ma z tym problemy.

Co to w ogóle jest TITLE?

Najprościej rzecz ujmując jest to nic innego jak tytuł witryny, czy danej podstrony serwisu. W kodzie znaku jest on widoczny pomiędzy specjalnymi znacznikami sekcji. Można powiedzieć, że title poniekąd opisuje zawartość danej podstrony.

Jakie są najczęściej popełniane błędy?

Przede wszystkim wśród błędów króluje powtarzanie tagu TITLE na każdej podstronie, czyli nie zmieniamy go i cały czas mamy do czynienia są tą samą nazwą. Dla wyszukiwarki nie jest to zbyt atrakcyjne rozwiązanie i zdecydowanie warto byłoby w zależności od danej podstrony wprowadzić inne TITLE.

Nie marnuj miejsca w tytule na zupełnie niepotrzebne frazy typu STRONA GŁÓWNA, czy WITAJ. Być może jeśli chodzi o sens marketingowy umieszczanie tego typu zwrotów ma jakiś sens, jednakże jeśli mówimy o optymalizacji serwisu, to warto jest ich unikać.

Pamiętaj również o tym, aby nagminnie nie upychać różnych słów kluczowych w TITLE, gdyż poniekąd jest to marnowanie miejsca, o którym pisaliśmy powyżej.

Jak przygotować TITLE?

Przede wszystkim nie może to być zbyt krótki, ponieważ nie będziesz w stanie wykorzystać potencjału, który oferuje ta możliwość. Z kolei zbyt długi tag TITLE nie będzie w całości wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Idealne długość do 55-70 znaków bez spacji. Jest też kilka źródeł, które podają, iż aby TITLE był wyświetlany prawidłowo, to nie może jego szerokość przekraczać 512 pixeli.

Ważne znaczenie ma tutaj również kolejność słów kluczowych. W pierwszej kolejności powinieneś umieścić takie, na których najbardziej Ci zależy i mają dla Ciebie duże znaczenie. Nie zapominaj również o unikalności TITLE, bowiem w przypadku pozycjonowania takie zabiegi są niezbędne. Dzięki temu będziesz mógł stopniowo notować wyższe wskaźniki odwiedzin Twoich serwisów. 

Artykuł Optymalizacja TITTLE pod kątem wyszukiwarki – jak się za to zabrać? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/02/25/optymalizacja-tittle-pod-katem-wyszukiwarki-jak-sie-za-to-zabrac/feed/ 0
Jak content służy stronie internetowej? Część 1 http://conceptgraphica.pl/2022/02/24/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1-2/ http://conceptgraphica.pl/2022/02/24/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1-2/#respond Thu, 24 Feb 2022 15:47:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=89 Z miesiąca na miesiąc content marketing staje się coraz bardziej popularniejszy i pomaga w zdobywaniu nowych odbiorców produktów dla danych firm. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić jakie korzyści może przynieść Tobie zastosowanie takich strategii w Twojej firmie, bowiem z pewnością nie można przejść obok tego obojętnie. Na czym polega content marketing? Jak sama nazwa wskazuje, mówimy tutaj o promowaniu firmy za pomocą różnych treści. Niekoniecznie muszą to być blogi, ale także wideo lub infografiki. Zdecydowaną przewagą content marketingu jest fakt, że nie jest on zbyt natarczywy i znacznie mniej inwazyjny, niż np. spot w TV. Tutaj bardzo duża różnica występuje także w sposobie dystrybucji treści, ponieważ umieszczamy ją tam, gdzie potencjalny klient lubi spędzać swój czas. Oprócz komunikatów marketingowych użytkownik powinien dostrzegać również wartość edukacyjną i rozrywkową publikowanych materiałów. Dzięki temu w pierwszej kolejności rozwiąże swój problem, czy też zwiększy sprzedaż, ale i nie będzie czuł się przytłoczony przekazem reklamowym. Sposobów na publikacje content marketingowe jest wiele, jednakże skupimy się wyłącznie na artykułach. O czym w ogóle pisać? To zdecydowanie jeden z największych problemów, ludzi, którzy zdecydowali się na wdrożenie praktyk contentowych. Poniżej prezentujemy Ci kilka ciekawych pomysłów na to, jakie publikacje możesz zastosować również u siebie. Poradniki – są to jedne z najłatwiejszych do przygotowania artykułów, ponieważ skupiasz się w nich na rozwiązaniu konkretnego problemu swojego odbiorcy. Takie tekst mogą być przygotowane w oparciu o najczęściej wpisywane w wyszukiwarki pytania, oczywiście w zakresie danej branży. Jeśli zajmujesz się prowadzeniem sklepu komputerowego, to możesz napisać artykuł na temat tego, w jaki sposób dobrać odpowiednie komponenty do komputera lub sprawić, że będzie on działał szybciej itd. Recenzje i testy – taka forma szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku sklepów internetowych, ale i nie tylko. Można tego typu publikacje kierować do odrębnych grup docelowych, np. użytkowników danego urządzenia, czy klientów, którzy mają wątpliwości co do zakupu produktów od różnych marek. Wiadomości z życia firmy – pozwolą Ci pokazać Twoją firmę „od środka”. Dzięki temu możesz tworzyć naprawdę unikalną treść, dzięki której z pewnością zainteresujesz niejednego użytkownika. Jeśli byłeś na jakiejś konferencji, czy szkoleniu, to również warto jest to pokazać. Pamiętaj jednak, aby było to zaprezentowane w ciekawy sposób, bo czytelnicy nie lubią się nudzić. 

Artykuł Jak content służy stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Z miesiąca na miesiąc content marketing staje się coraz bardziej popularniejszy i pomaga w zdobywaniu nowych odbiorców produktów dla danych firm. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić jakie korzyści może przynieść Tobie zastosowanie takich strategii w Twojej firmie, bowiem z pewnością nie można przejść obok tego obojętnie.

Na czym polega content marketing?

Jak sama nazwa wskazuje, mówimy tutaj o promowaniu firmy za pomocą różnych treści. Niekoniecznie muszą to być blogi, ale także wideo lub infografiki. Zdecydowaną przewagą content marketingu jest fakt, że nie jest on zbyt natarczywy i znacznie mniej inwazyjny, niż np. spot w TV.

Tutaj bardzo duża różnica występuje także w sposobie dystrybucji treści, ponieważ umieszczamy ją tam, gdzie potencjalny klient lubi spędzać swój czas. Oprócz komunikatów marketingowych użytkownik powinien dostrzegać również wartość edukacyjną i rozrywkową publikowanych materiałów. Dzięki temu w pierwszej kolejności rozwiąże swój problem, czy też zwiększy sprzedaż, ale i nie będzie czuł się przytłoczony przekazem reklamowym.

Sposobów na publikacje content marketingowe jest wiele, jednakże skupimy się wyłącznie na artykułach.

O czym w ogóle pisać?

To zdecydowanie jeden z największych problemów, ludzi, którzy zdecydowali się na wdrożenie praktyk contentowych. Poniżej prezentujemy Ci kilka ciekawych pomysłów na to, jakie publikacje możesz zastosować również u siebie.

Poradniki – są to jedne z najłatwiejszych do przygotowania artykułów, ponieważ skupiasz się w nich na rozwiązaniu konkretnego problemu swojego odbiorcy. Takie tekst mogą być przygotowane w oparciu o najczęściej wpisywane w wyszukiwarki pytania, oczywiście w zakresie danej branży. Jeśli zajmujesz się prowadzeniem sklepu komputerowego, to możesz napisać artykuł na temat tego, w jaki sposób dobrać odpowiednie komponenty do komputera lub sprawić, że będzie on działał szybciej itd.

Recenzje i testy – taka forma szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku sklepów internetowych, ale i nie tylko. Można tego typu publikacje kierować do odrębnych grup docelowych, np. użytkowników danego urządzenia, czy klientów, którzy mają wątpliwości co do zakupu produktów od różnych marek.

Wiadomości z życia firmy – pozwolą Ci pokazać Twoją firmę „od środka”. Dzięki temu możesz tworzyć naprawdę unikalną treść, dzięki której z pewnością zainteresujesz niejednego użytkownika. Jeśli byłeś na jakiejś konferencji, czy szkoleniu, to również warto jest to pokazać. Pamiętaj jednak, aby było to zaprezentowane w ciekawy sposób, bo czytelnicy nie lubią się nudzić. 

Artykuł Jak content służy stronie internetowej? Część 1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/02/24/jak-content-sluzy-stronie-internetowej-czesc-1-2/feed/ 0
Czy content na stronie ma wpływ na Twój biznes? http://conceptgraphica.pl/2022/02/22/czy-content-na-stronie-ma-wplyw-na-twoj-biznes/ http://conceptgraphica.pl/2022/02/22/czy-content-na-stronie-ma-wplyw-na-twoj-biznes/#respond Tue, 22 Feb 2022 15:42:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=81 Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez własnej strony internetowej. Coraz więcej właścicieli firm otwiera się na nowoczesne technologie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując swoje usługi w internecie. Ale w jaki sposób content na Twojej stronie w ogóle ma wpływ na klientów? Czy faktycznie warto się nim aż tak przejmować? Klient chce Cię poznać Wart więc na swojej stronie umieścić jak najwięcej informacji o tym, w jaki sposób działasz i co oferujesz. Jednakże radzimy przy tym unikać standardowych banałów, czyli pisania jaką to jesteś odpowiedzialną osobą, że masz świetne produkty itd. To wszystko oczywiście jest ważne, ale niestety mocno oklepane w internecie. Na niemalże każdej stronie coś w tym stylu można znaleźć i generalnie nie jest to specjalnie dobre podejście. Przede wszystkim z czytelnikami należy budować relacje i warto byłoby wykorzystać pełny potencjał, jaki daje możliwość interakcji z drugim człowiekiem, który przecież może nawet przebywać w innym kraju. Tylko 3 sekundy Według badan mamy zaledwie 3 sekundy na to, aby zainteresować czytelnika naszą stroną i ewentualnie skusić go , aby zapoznał się z innymi materiałami. Warto więc dokładnie przemyśleć całą strategię content marketingową i wiedzieć do kogo konkretnie kierujesz swój przekaz. Zdajemy sobie sprawę z tego, że chciałbyś, aby to wszystko docierało do jak największej rzeszy osób, niemniej jednak tak się niestety nie da. Nie tylko tekst Warto podkreślić, że content marketing to wiele kanałów dystrybucji treści, a nie tylko i wyłącznie sam tekst. Staraj się różnicować i mieszać filmy video, tekst, czy np. podcasty między sobą, aby każdy z Twoich czytelników mógł znaleźć optymalną formę dla siebie. Stale staraj się podnosić również jakość oferowanej treści. Żeby był to autorski content, a nie jedynie słaba kopia tego wszystkiego, co już ktoś udostępnił gdzieś na swoich stronach internetowych. Po pewnym czasie zauważysz co się najlepiej sprawdza w Twoim przypadku i zadecydujesz na co położyć jeszcze większy nacisk. Zdecydowanie polecamy takie podejście, bo to się zwyczajnie opłaca. Bez promocji w sieci dzisiaj możesz niestety zapomnieć o tym, że ktokolwiek będzie chciał zainteresować się Twoimi produktami i usługami. 

Artykuł Czy content na stronie ma wpływ na Twój biznes? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez własnej strony internetowej. Coraz więcej właścicieli firm otwiera się na nowoczesne technologie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując swoje usługi w internecie. Ale w jaki sposób content na Twojej stronie w ogóle ma wpływ na klientów? Czy faktycznie warto się nim aż tak przejmować?

Klient chce Cię poznać

Wart więc na swojej stronie umieścić jak najwięcej informacji o tym, w jaki sposób działasz i co oferujesz. Jednakże radzimy przy tym unikać standardowych banałów, czyli pisania jaką to jesteś odpowiedzialną osobą, że masz świetne produkty itd. To wszystko oczywiście jest ważne, ale niestety mocno oklepane w internecie. Na niemalże każdej stronie coś w tym stylu można znaleźć i generalnie nie jest to specjalnie dobre podejście.

Przede wszystkim z czytelnikami należy budować relacje i warto byłoby wykorzystać pełny potencjał, jaki daje możliwość interakcji z drugim człowiekiem, który przecież może nawet przebywać w innym kraju.

Tylko 3 sekundy

Według badan mamy zaledwie 3 sekundy na to, aby zainteresować czytelnika naszą stroną i ewentualnie skusić go , aby zapoznał się z innymi materiałami. Warto więc dokładnie przemyśleć całą strategię content marketingową i wiedzieć do kogo konkretnie kierujesz swój przekaz.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że chciałbyś, aby to wszystko docierało do jak największej rzeszy osób, niemniej jednak tak się niestety nie da.

Nie tylko tekst

Warto podkreślić, że content marketing to wiele kanałów dystrybucji treści, a nie tylko i wyłącznie sam tekst. Staraj się różnicować i mieszać filmy video, tekst, czy np. podcasty między sobą, aby każdy z Twoich czytelników mógł znaleźć optymalną formę dla siebie. Stale staraj się podnosić również jakość oferowanej treści. Żeby był to autorski content, a nie jedynie słaba kopia tego wszystkiego, co już ktoś udostępnił gdzieś na swoich stronach internetowych.

Po pewnym czasie zauważysz co się najlepiej sprawdza w Twoim przypadku i zadecydujesz na co położyć jeszcze większy nacisk. Zdecydowanie polecamy takie podejście, bo to się zwyczajnie opłaca. Bez promocji w sieci dzisiaj możesz niestety zapomnieć o tym, że ktokolwiek będzie chciał zainteresować się Twoimi produktami i usługami. 

Artykuł Czy content na stronie ma wpływ na Twój biznes? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/02/22/czy-content-na-stronie-ma-wplyw-na-twoj-biznes/feed/ 0
Jak wygląda SEO dla e-commerce? http://conceptgraphica.pl/2022/02/17/jak-wyglada-seo-dla-e-commerce/ http://conceptgraphica.pl/2022/02/17/jak-wyglada-seo-dla-e-commerce/#respond Thu, 17 Feb 2022 15:35:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=66 Prowadzisz sklep internetowy i zależy Ci na tym, aby jak najwięcej potencjalnych klientów mogło do niego trafić? W takim razie jest to idealny artykuł dla Ciebie, ponieważ zaraz dowiesz się w jaki sposób skutecznie promować swój sklep i prowadzić działania, dzięki którym już niebawem będziesz mógł się cieszyć naprawdę niemałymi zyskami. Jaki najskuteczniejsze metody pozycjonowania dla e-sklepu? Masz bardzo dużo produktów i ciężko jest jednoznacznie wybrać konkretne słowa kluczowe? W takim razie sprawdzi się tutaj pozycjonowanie szerokie. Można powiedzieć, że pozycjonowanie całego asortymentu sklepu właśnie ma taką nazwę i opiera się na pozycjonowaniu dużej liczby słów z długim ogonem. Przeważnie składają się one z 3 lub większej ilości wyrazów. Dlaczego to się sprawdza? Bo takie frazy są znacznie rzadziej pozycjonowane przez konkurencję, co już daje Ci pewnego rodzaju przewagę, o ile naturalnie zrobisz to w prawidłowy sposób. Dzięki takiemu modelowi pozycjonowania możliwy jest znaczący wzrost ruchu organicznego. Efektem przyjętego modelu pozycjonowania szerokiego jest obecność w wyszukiwarkach na najbardziej popularne hasła, które wpisywane są przez internautów w danej branży. Tym samym przekłada się to oczywiście na większy ruch na witrynie oraz rozpoznawalność danego brandu. Czy pozycjonowanie szerokie się opłaca? Warto już na samym początku powiedzieć, że tego typu pozycjonowanie nie sprawdzi się zawsze i przy każdym typie stron. Jednakże do pozycjonowania sklepów internetowych nadaje się znakomicie i z pewnością po pewnym czasie przyniesie świetne efekty w postaci większego ruchu użytkowników, jak również lepszych konwersji. Jednakże, aby wszystko idealnie działało, trzeba na bieżąco dbać o to, aby towar w Twoim sklepie był zawsze dostępny, a ludzie mogli liczyć na konkurencyjne ceny. Najlepiej będzie na początku dokonać analizy sposobu działania najlepszych graczy w branży, którzy z pewnością będą mogli dać Ci odpowiedź jakie działania są najskuteczniejsze. Oczywiście nie chodzi tutaj o kopiowanie ich rozwiązań, ale raczej znalezienie odpowiedniego modelu, który sprawdzi się również u Ciebie. Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, skoro ktoś różne rzeczy przetestował i teraz masz okazję się z tym zapoznać. 

Artykuł Jak wygląda SEO dla e-commerce? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Prowadzisz sklep internetowy i zależy Ci na tym, aby jak najwięcej potencjalnych klientów mogło do niego trafić? W takim razie jest to idealny artykuł dla Ciebie, ponieważ zaraz dowiesz się w jaki sposób skutecznie promować swój sklep i prowadzić działania, dzięki którym już niebawem będziesz mógł się cieszyć naprawdę niemałymi zyskami.

Jaki najskuteczniejsze metody pozycjonowania dla e-sklepu?

Masz bardzo dużo produktów i ciężko jest jednoznacznie wybrać konkretne słowa kluczowe? W takim razie sprawdzi się tutaj pozycjonowanie szerokie.

Można powiedzieć, że pozycjonowanie całego asortymentu sklepu właśnie ma taką nazwę i opiera się na pozycjonowaniu dużej liczby słów z długim ogonem. Przeważnie składają się one z 3 lub większej ilości wyrazów. Dlaczego to się sprawdza? Bo takie frazy są znacznie rzadziej pozycjonowane przez konkurencję, co już daje Ci pewnego rodzaju przewagę, o ile naturalnie zrobisz to w prawidłowy sposób. Dzięki takiemu modelowi pozycjonowania możliwy jest znaczący wzrost ruchu organicznego.

Efektem przyjętego modelu pozycjonowania szerokiego jest obecność w wyszukiwarkach na najbardziej popularne hasła, które wpisywane są przez internautów w danej branży. Tym samym przekłada się to oczywiście na większy ruch na witrynie oraz rozpoznawalność danego brandu.

Czy pozycjonowanie szerokie się opłaca?

Warto już na samym początku powiedzieć, że tego typu pozycjonowanie nie sprawdzi się zawsze i przy każdym typie stron. Jednakże do pozycjonowania sklepów internetowych nadaje się znakomicie i z pewnością po pewnym czasie przyniesie świetne efekty w postaci większego ruchu użytkowników, jak również lepszych konwersji.

Jednakże, aby wszystko idealnie działało, trzeba na bieżąco dbać o to, aby towar w Twoim sklepie był zawsze dostępny, a ludzie mogli liczyć na konkurencyjne ceny. Najlepiej będzie na początku dokonać analizy sposobu działania najlepszych graczy w branży, którzy z pewnością będą mogli dać Ci odpowiedź jakie działania są najskuteczniejsze. Oczywiście nie chodzi tutaj o kopiowanie ich rozwiązań, ale raczej znalezienie odpowiedniego modelu, który sprawdzi się również u Ciebie. Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, skoro ktoś różne rzeczy przetestował i teraz masz okazję się z tym zapoznać. 

Artykuł Jak wygląda SEO dla e-commerce? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/02/17/jak-wyglada-seo-dla-e-commerce/feed/ 0
Sklep internetowy i optymalizacja pod SEO – jak to zrobić? http://conceptgraphica.pl/2022/02/05/sklep-internetowy-i-optymalizacja-pod-seo-jak-to-zrobic/ http://conceptgraphica.pl/2022/02/05/sklep-internetowy-i-optymalizacja-pod-seo-jak-to-zrobic/#respond Sat, 05 Feb 2022 15:41:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=78 Już w początkowych etapach budowania sklepu internetowego należy pomyśleć o tym, aby jak najlepiej się on pozycjonował w wyszukiwarkach. Warto więc zadbać o kilka podstawowych spraw, dzięki którym na pewno z czasem będziesz mógł się coraz lepiej promować i ściągać do swojego sklepu ruch z wyszukiwarek, a przecież właśnie o to najbardziej Ci chodzi. Grafika to nie wszystko Warto wiedzieć, że najładniejsza grafika to nie wszystko, bowiem nie zagwarantuje Ci kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, aby Twój sklepowy skrypt umożliwiał również dodawanie tekstu na stronie głównej oraz poszczególnych podstronach. Kiedy będziesz więc zlecał projektowanie szablonu, to nie zapomnij uwzględnić tego typu wymagań w briefie. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż roboty Google opierają się głównie na tekście i będą musiały zakwalifikować Twoją stronę do jakiejś konkretnej grupy. Nie są w stanie analizować grafiki, więc lepiej jest im to zadanie ułatwić. Opisy podstron oraz ich tytuły Możliwości modyfikacji znaczników TITLE oraz description jest bardzo ważna i w żadnym wypadku nie może jej zabraknąć. TITLE jest potrzebne przede wszystkim wyszukiwarkom i oddziałują na pozycję w Google, a description odpowiada za przyciągnięcie uwagi internauty, który akurat trafi na opis Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Czytelne adresy podstron To również bardzo ważne, aby Twoje linki prowadzące do sklepu były czymś w stylu: domena.pl/kategoria/produkt, a nie takie: domena.pl/?#$kategoria=652. Przyznasz, że pierwszy jest zdecydowanie czytelniejszy i tym samym bardziej atrakcyjny dla wyszukiwarek. Nie warto więc tworzyć żadnych dziwnych tworów, ale od samego początku skupić się na tym, aby wszystko działało dokładnie tak jak należy. Unikalne opisy produktów Warto zainwestować w jak najbardziej unikalne opisy produktów, ponieważ dzięki temu z pewnością będziesz mógł zwiększyć swoje szansę powodzenia w wynikach wyszukiwania. To również dodatkowa zachęta dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z tego co oferujesz. Pokaż im jak najwięcej korzyści z tego, że zakupią produkt właśnie u Ciebie. 

Artykuł Sklep internetowy i optymalizacja pod SEO – jak to zrobić? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Już w początkowych etapach budowania sklepu internetowego należy pomyśleć o tym, aby jak najlepiej się on pozycjonował w wyszukiwarkach. Warto więc zadbać o kilka podstawowych spraw, dzięki którym na pewno z czasem będziesz mógł się coraz lepiej promować i ściągać do swojego sklepu ruch z wyszukiwarek, a przecież właśnie o to najbardziej Ci chodzi.

Grafika to nie wszystko

Warto wiedzieć, że najładniejsza grafika to nie wszystko, bowiem nie zagwarantuje Ci kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, aby Twój sklepowy skrypt umożliwiał również dodawanie tekstu na stronie głównej oraz poszczególnych podstronach. Kiedy będziesz więc zlecał projektowanie szablonu, to nie zapomnij uwzględnić tego typu wymagań w briefie. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż roboty Google opierają się głównie na tekście i będą musiały zakwalifikować Twoją stronę do jakiejś konkretnej grupy. Nie są w stanie analizować grafiki, więc lepiej jest im to zadanie ułatwić.

Opisy podstron oraz ich tytuły

Możliwości modyfikacji znaczników TITLE oraz description jest bardzo ważna i w żadnym wypadku nie może jej zabraknąć. TITLE jest potrzebne przede wszystkim wyszukiwarkom i oddziałują na pozycję w Google, a description odpowiada za przyciągnięcie uwagi internauty, który akurat trafi na opis Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Czytelne adresy podstron

To również bardzo ważne, aby Twoje linki prowadzące do sklepu były czymś w stylu: domena.pl/kategoria/produkt, a nie takie: domena.pl/?#$kategoria=652. Przyznasz, że pierwszy jest zdecydowanie czytelniejszy i tym samym bardziej atrakcyjny dla wyszukiwarek. Nie warto więc tworzyć żadnych dziwnych tworów, ale od samego początku skupić się na tym, aby wszystko działało dokładnie tak jak należy.

Unikalne opisy produktów

Warto zainwestować w jak najbardziej unikalne opisy produktów, ponieważ dzięki temu z pewnością będziesz mógł zwiększyć swoje szansę powodzenia w wynikach wyszukiwania. To również dodatkowa zachęta dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z tego co oferujesz. Pokaż im jak najwięcej korzyści z tego, że zakupią produkt właśnie u Ciebie. 

Artykuł Sklep internetowy i optymalizacja pod SEO – jak to zrobić? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/02/05/sklep-internetowy-i-optymalizacja-pod-seo-jak-to-zrobic/feed/ 0
Pozycjonowanie tradycyjne i szerokie – kiedy decydować się na jedno lub drugie? http://conceptgraphica.pl/2022/01/23/pozycjonowanie-tradycyjne-i-szerokie-kiedy-decydowac-sie-na-jedno-lub-drugie/ http://conceptgraphica.pl/2022/01/23/pozycjonowanie-tradycyjne-i-szerokie-kiedy-decydowac-sie-na-jedno-lub-drugie/#respond Sun, 23 Jan 2022 15:36:00 +0000 http://conceptgraphica.pl/?p=69 Przeważnie mamy do czynienia z pozycjonowaniem tradycyjnym na wybraną grupę fraz i jest to jeden z najbardziej powszechnych sposobów na pozycjonowanie. Niemniej jednak, na pewno się nie zdziwisz, jeśli Ci powiemy, że nie jest to jedyny model, który możesz wykorzystywać do prowadzenia jakichkolwiek działań w wyszukiwarkach. Otóż można wyróżnić również pozycjonowanie szeroki pod tzw. „długi ogon”. Czym się różnią i kiedy warto stosować jedno lub drugie? Pozycjonowanie szerokie – co to jest dokładnie? Warto powiedzieć, że sama koncepcja długiego ogona jest określeniem stosunkowo nowym bo pojawiła się w 2004 roku. Przede wszystkim odnosiła się do zaawansowanych modeli biznesowych, takich jak np. Amazon. Dzięki tego typu działaniom dochody mogą być generowane nawet przez mniej popularne produkty, co jest poniekąd zaprzeczeniem zasady Pareto 80/20. Musimy podkreślić, że o strony technicznej pozycjonowanie szerokie nie różni się od modelu pozycjonowania tradycyjnego. Aby przyciągnąć kolejnych użytkowników na stronę bardzo potrzebny jest zaawansowany linkbuilding oraz odpowiednia optymalizacja serwisu. Największa różnica dotyczy samej skali działań. Nie skupiamy się tutaj bowiem wyłącznie na pojedynczych i krótkich frazach, ale przede wszystkim na takich, które są bardziej szczegółowe i mniej konkurencyjne. Tego typu działania mają za zadanie dotarcie do tych klientów, którzy są już zdecydowani na zakup konkretnego produktu i znają jego specyfikację. Oczekują konkretnych lub zbliżonych cech i dlatego też właśnie tak ważne jest, aby taką osobę ściągnąć do swojego sklepu. Dla kogo? Niestety ten typ pozycjonowania nie sprawdzi się niestety w przypadku każdej strony. Przede wszystkim warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że każda podstrona powinna być zoptymalizowana na 2-3 frazy, więc w przypadku dłuższych fraz oraz ich większej ilości serwis musiałby posiadać bardzo dużą ilość podstron. Można więc wysnuć wnioski, że jest to świetny model działania przede wszystkim dla sklepów internetowych z najróżniejszych branż, jak również rozbudowanych stron, które niekoniecznie są e-commerce. 

Artykuł Pozycjonowanie tradycyjne i szerokie – kiedy decydować się na jedno lub drugie? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
Przeważnie mamy do czynienia z pozycjonowaniem tradycyjnym na wybraną grupę fraz i jest to jeden z najbardziej powszechnych sposobów na pozycjonowanie. Niemniej jednak, na pewno się nie zdziwisz, jeśli Ci powiemy, że nie jest to jedyny model, który możesz wykorzystywać do prowadzenia jakichkolwiek działań w wyszukiwarkach. Otóż można wyróżnić również pozycjonowanie szeroki pod tzw. „długi ogon”. Czym się różnią i kiedy warto stosować jedno lub drugie?

Pozycjonowanie szerokie – co to jest dokładnie?

Warto powiedzieć, że sama koncepcja długiego ogona jest określeniem stosunkowo nowym bo pojawiła się w 2004 roku. Przede wszystkim odnosiła się do zaawansowanych modeli biznesowych, takich jak np. Amazon. Dzięki tego typu działaniom dochody mogą być generowane nawet przez mniej popularne produkty, co jest poniekąd zaprzeczeniem zasady Pareto 80/20.

Musimy podkreślić, że o strony technicznej pozycjonowanie szerokie nie różni się od modelu pozycjonowania tradycyjnego. Aby przyciągnąć kolejnych użytkowników na stronę bardzo potrzebny jest zaawansowany linkbuilding oraz odpowiednia optymalizacja serwisu.

Największa różnica dotyczy samej skali działań. Nie skupiamy się tutaj bowiem wyłącznie na pojedynczych i krótkich frazach, ale przede wszystkim na takich, które są bardziej szczegółowe i mniej konkurencyjne.

Tego typu działania mają za zadanie dotarcie do tych klientów, którzy są już zdecydowani na zakup konkretnego produktu i znają jego specyfikację. Oczekują konkretnych lub zbliżonych cech i dlatego też właśnie tak ważne jest, aby taką osobę ściągnąć do swojego sklepu.

Dla kogo?

Niestety ten typ pozycjonowania nie sprawdzi się niestety w przypadku każdej strony. Przede wszystkim warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że każda podstrona powinna być zoptymalizowana na 2-3 frazy, więc w przypadku dłuższych fraz oraz ich większej ilości serwis musiałby posiadać bardzo dużą ilość podstron.

Można więc wysnuć wnioski, że jest to świetny model działania przede wszystkim dla sklepów internetowych z najróżniejszych branż, jak również rozbudowanych stron, które niekoniecznie są e-commerce. 

Artykuł Pozycjonowanie tradycyjne i szerokie – kiedy decydować się na jedno lub drugie? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
http://conceptgraphica.pl/2022/01/23/pozycjonowanie-tradycyjne-i-szerokie-kiedy-decydowac-sie-na-jedno-lub-drugie/feed/ 0