Już w początkowych etapach budowania sklepu internetowego należy pomyśleć o tym, aby jak najlepiej się on pozycjonował w wyszukiwarkach. Warto więc zadbać o kilka podstawowych spraw, dzięki którym na pewno z czasem będziesz mógł się coraz lepiej promować i ściągać do swojego sklepu ruch z wyszukiwarek, a przecież właśnie o to najbardziej Ci chodzi.

Grafika to nie wszystko

Warto wiedzieć, że najładniejsza grafika to nie wszystko, bowiem nie zagwarantuje Ci kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, aby Twój sklepowy skrypt umożliwiał również dodawanie tekstu na stronie głównej oraz poszczególnych podstronach. Kiedy będziesz więc zlecał projektowanie szablonu, to nie zapomnij uwzględnić tego typu wymagań w briefie. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż roboty Google opierają się głównie na tekście i będą musiały zakwalifikować Twoją stronę do jakiejś konkretnej grupy. Nie są w stanie analizować grafiki, więc lepiej jest im to zadanie ułatwić.

Opisy podstron oraz ich tytuły

Możliwości modyfikacji znaczników TITLE oraz description jest bardzo ważna i w żadnym wypadku nie może jej zabraknąć. TITLE jest potrzebne przede wszystkim wyszukiwarkom i oddziałują na pozycję w Google, a description odpowiada za przyciągnięcie uwagi internauty, który akurat trafi na opis Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Czytelne adresy podstron

To również bardzo ważne, aby Twoje linki prowadzące do sklepu były czymś w stylu: domena.pl/kategoria/produkt, a nie takie: domena.pl/?#$kategoria=652. Przyznasz, że pierwszy jest zdecydowanie czytelniejszy i tym samym bardziej atrakcyjny dla wyszukiwarek. Nie warto więc tworzyć żadnych dziwnych tworów, ale od samego początku skupić się na tym, aby wszystko działało dokładnie tak jak należy.

Unikalne opisy produktów

Warto zainwestować w jak najbardziej unikalne opisy produktów, ponieważ dzięki temu z pewnością będziesz mógł zwiększyć swoje szansę powodzenia w wynikach wyszukiwania. To również dodatkowa zachęta dla klientów, którzy chcieliby skorzystać z tego co oferujesz. Pokaż im jak najwięcej korzyści z tego, że zakupią produkt właśnie u Ciebie.